مقام معظم رهبری: به گفتار امام و کردار امام اهتمام بورزید ********** امام خمینی(ره): ان شاء الله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد 1367/4/29 **********امام خمینی(رحمة الله علیه) : حکومت آل سعود، این وهابیهای پست بیخبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند 1366/5/12 ********** امام خمینی (ره) شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است********** امام خمینی (ره): ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم************ امام خمینی(ره) ”من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید، علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید.„ ********** حُسنُ الخلاقِ یُدِّرُ الرزاقَ وَ یونِسَ الرِّفاقَ؛ خوش اخلاقى روزى ها را زیاد مى کند و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد. «نهج الفصاحه، ح 781» ************امام خمینی(س) علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند .هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق ********** بايد مسائل اسلامي حل بشود در اينجا و پياده بشود. بايد مستضعفين را حمايت بكنند، بايد مستضعفين تقويت بشوند حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحیفه امام – جلد 6 – صفحه 461 ************ اهمیّت فضای مجازی به انداره ی انقلاب اسلامی است "مقام معظم رهبری" ************* آن کسی قلمش قلم انسانی است که از روی انصاف بنویسد. امام خمینی (ره) ***********همان طوري که در سابق عمل مي‌شد، روضه‌خواني بشود، مرثيه گفته بشود، شعر و نثر در فضايل اهل بيت و در مصائب آنها گفته بشود. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام – جلد 15 – ص 332 ************ نگذاريد پيشكسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود به فراموشي سپرده شوند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ************ من در ميان شما باشم و يا نباشم، به همه شما وصيت و سفارش مي‌کنم که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ************ پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره‌هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است که متأسفانه با سياست‌هاي غلط حاکمان دست‌نشانده به خاک مذلت نشسته‌اند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 80 ************ پيغمبر اسلام تمام عمرش در امور سياسي بود، تمام عمرش را صرف كرد در سياست اسلامي، و حكومت اسلامي تشكيل داد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 15، ص 11 ************ امام به همه فهماند که انسان کامل شدن، علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. مقام معظم رهبری ************ راه ما راه امام خمینی است و در این راه با همه قدرت و قاطعیت خود حرکت خواهیم کرد. مقام معظم رهبری

 

 

 

تاريخ انتشار: 05 آبان 1396 ساعت 20:46:46
نگاهی از زاویه ای دیگر
طنز تلخ "گفتگو"(قسمت صدوهفتم)


گفتم: آقاجون عضو فقهای شورای نگهبان گفته براساس برداشتی از کلام امام(ره) در نقاطی که اکثریت مسلمان باشند غیرمسلمان نمی‌تواند بعنوان نماينده مسلمانان انتخاب گردد.
گفت: نمايندگی مجلس شورای اسلامی بدليل حق انحصاری قانون گذاری که بايد منطبق با قانون اساسی و شرع مقدس اسلام باشد نسبت به نمايندگی شوراهای شهر که متولی تصويب و نظارت بر حسن اجرای برنامه ، بودجه و امور خدمات شهری است از اهميت بسيار بالاتري برخوردار است لذا حضور قانونی اقليت های مذهبی در مجلس بيانگر سستی و غير قابل اتکا بودن منطق توضيحی عضو فقهای شورای نگهبان است.
گفتم: نمايندگان اقليتهای مذهبی به انتخاب هموطنان زرتشتی ، کليمی ، مسيحی و ارمنی انتخاب و بعنوان نماينده مردم ايران وارد مجلس شورای اسلامی می شوند در حالی که مسلمان نيستند.
گفت: براساس نص اصول قانون اساسی تمامی نمايندگان به يک اندازه نماينده ملت هستند نمايندگان يک رای دارند نمايندگان می توانند در تمام موضوعات کشور اعلام نظر و به تمام مصوبات رای دهند مصوبات با آراء مخالف و موافق نزديک می تواند با تجميع و همسويی رای نمايندگان اقليت مذهبی برای اکثريت مسلمان کشورمان تصويب يا فاقد رای باشد بنابراين اينکه نمايندگان توسط چه کسانی با چه مذهبی انتخاب می شوند مهم نخواهد بود.
گفتم: يعنی با استناد به منطق توضيحی فقيه شورای نگهبان در خصوص عضو غير مسلمان يکی از شوراهای شهر بطور اُولی اقليتهای مذهبی بدليل اثرگذاری مستقيم در قانونگذاری برای مسلمانان نبايد در مجلس شورای اسلامی نيز باشند؟
گفت: فقهای تدوين و تصويب کننده قانون اساسی قطعا با علم به مبانی فقهی اسلام نسبت به لحاظ حقوق اقليتهای مذهبی کشورمان در چرخه قدرت بذل توجه داشتند، امام راحل و ساير مراجع معظم تقليد وقت نيز با رای به قانون اساسی مذکور صحت شرعی چنين قوانينی را مورد تأييد قرار دادند اما اينکه چرا برخی فقهای شورای نگهبان امروز با استناد به فرازی از فرمايشات امام(ره) و برخلاف نص قانون اساسی و قانون انتخابات شوراها به چنين رويه ای روی آورده اند جای تأمل دارد.
شورای نگهبان در صورت باور به چنين استنباطی می توانستند در شرايط معمول دهه های گذشته و بدون ايجاد حساسيت در شرايط خاص انتخابات به توضيح و ارائه لايحه قانونی رفع ابهام از قانون شوراها اقدام کنند که هرگز چنين نکردند لذا بايد مسئوليت تبعات اجتماعی ، فرهنگی ، سياسی و امنيتی چنين اقدامات غير معمولی را پذيرا باشند.
گفتم: در صورت اصرار شورای نگهبان به ناديده انگاری نص قانون اساسی و قانون انتخابات شوراها با چه شرايطی مواجه خواهيم بود؟
گفت: موضوع مذکور با اصرار مجلس شورای اسلامی يا وزارت کشور به اجرای قوانين موجود طبيعتا بايد به مجمع تشخيص مصلحت نظام ارجاع و توسط مجمع اعلام نظر گردد. همچنين وژارت کشور بعنوان متولی اجراي قوانين انتخاباتی می تواند با اشاره به رويه جديد و مغاير با قانون اساسی و قانون انتخابات فقهای شورای نگهبان موضوع را جهت صدور دستور خدمت رهبری ارسال نمايد.
تلاش برخی فقهای شورای نگهبان برای ناديده انگاری نص قانون اساسی با استناد به يکی از فرازهای سخنان امام راحل در دهه شصت که اصولا انتخابات شورای شهر وجود و مفهوم نداشت می تواند به همه حوزه های قانونی و تصميم گيری تسری يافته و آغازی برای حذف عملی قانون اساسی در کشور باشد.
گفتم: آقاجون آيت الله یزدی عضو شورای نگهبان که در انتخابات خبرگان موفق به کسب رای اعتماد مردم نشد در خصوص نمايندگان اقليتهای دينی گفته اين ارفاق نظام اسلامي به اقليت‌هاست که اجازه داده برای خود نماینده داشته باشند.
گفت: مرور متن مذاکرات شورای انقلاب متشکل از علما و فقهای تدوين و تصويب کننده قانون اساسی مانند آيت الله مطهری ، آيت الله بهشتی ، آيت الله منتظری ، آيت الله مشکينی ، رهبری ، مرحوم آيت الله هاشمی ، آيت الله مهدوی کنی و بسياری ديگر بيانگر اين واقعيت است که هرگز چنين استنباطی نداشته و انتخاب و منتخب بودن را حق هر هموطن می دانستند.
گفتم: يزدی مدعی است استنباط فقهی ما متکی به فرمايشی از حضرت امام(ره) می باشد.
گفت: حضرت امام(ره) پايبندی به قانون اساسی و حتی قوانين جاری جمهوری اسلامی ايران را ارجح بر هر ديدگاه و نظری اعلام فرمودند قانون اساسی در حضور معظم له تدوين و مورد تأييد امام(ره) بود. انتخابات گذشته نيز تماما براساس همين قانون و ساير قوانين جاری برگزار شده است. منتخب زرتشتی شورای شهر يزد نيز در دوره قبل منتخب مردم و عضو شورا بود لذا استناد به جمله ای از امام برای ناديده انگاری قانون اساسی مبنای پر مخاطره ای برای قانونمندی کشور محسوب می گردد ضمن اينکه ولی فقيه حی برای پاسخگويی به ابهامات و شبهات در اختيار جامعه اسلامی قرار دارند که طبيعتا در مواجه فقهای شورای نگهبان با بن بست و ابهام بايد مورد رجوع فقهای شورای نگهبان نيز باشند.
گفتم: آيت الله يزدی عضو فقهای شورای نگهبان اظهار کردند که این ارفاقات در هيچ كجاي دنيا مشابه ندارد آن جوامعي كه خود را سكولار هم مي‌دانند اجازه مي‌دهند يك مسلمان نماینده شود؟
گفت: شايد يزدی واقعا نمی داند يا از اطلاعات عمومی کافی برخوردار نيست بهرحال ضروری است آيت الله يزدی عضو فقهای شورای نگهبان نيز بدانند که قيد شرط مذهب برای انتخاب نماينده در حال حاضر منحصر به چند کشور از است بايد بدانند که اکثر قريب به اتفاق کشورها در کنار ذکر شرايط عمومی مانند سلامت روانی و حداقل سن حتی شرط مليت را حذف و به تابعيت چندساله اکتفا کردند.
گفتم: يعنی در شرايط موجود مهاجری با مليت ايرانی و مذهب شيعه که تابعيت کشوری را پذيرفته می تواند بعنوان کانديد نمايندگی مجلس از سوی شهروندان کشور ميزبان با مذهبی متفاوت گردند.
گفت: آقاجون در همين لحظه ايرانيان قابل توجهی با مليت ايرانی و مذهب شيعه بعنوان منتخب مردم کشور ميزبان در مجالس کشورهايی مانند نيوزلند ، کانادا ، استراليا ، فرانسه.، بريتانيا ، آلمان ، سوئد و بسياری ديگر حضور و فعاليت دارند.

  تعداد بازديدها: 122


 
نظرات خوانندگان:
 

نظرات حاوي توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمي‌شود.

نام:
پست الکترونيک:
متن پيام:
تصوير امنيتي:


 
آخرين اخبار و مطالب 
افتتاحیه نمایشگاه موج نور
وحید حقانیان: 25 سال است با معاون اول رییس‌جمهور همکارم / قصد توهین به ایشان یا دولت محترم را نداشتم/ آن جمع کاملا خصوصی بود و قرار نبود صحبت‌ها پخش شود / نباید مسائل را سیاسی جلوه بدهیم؛ سازه مسکن مهر در زلزله سالم مانده / نباید با طرح یک بحث 12 میلیون مسکن نشین مهر را نگران کنیم
سردار وحید حقانیان: خدا لعنت کند معاول اول رییس‌جمهور را!
آیت‌الله مکارم: تعداد زیاد شهدای روحانی، دهان بدگویان را می‌بندد/ دیگر نمی‌توانند بگویند فرزندان مردم را مقابل گلوله فرستادند
وزیر نفت: عده ای دائم خبرهای مربوط به حضور توتال در ایران را غلط ترجمه می کنند تا نگرانی ایجاد کنند؛ آدم که از ترس مرگ خودکشی نمی کند / می خواهند بگویند پیش بینی ما درست از آب در آمد / توتال زمانی کنار می رود که شورای امنیت ایران را تحریم کند
محمد بن سلمان از ترور جان سالم به در برد / شلیک گلوله از سوی ۵ افسر گارد ملی عربستان / گلوله به خودروی ولیعهد سعودی نفوذ نکرد / مهاجمان فرار کردند
مراسم شام غریبان امام هشتم (ع) در حرم مطهر رضوی برگزار شد
برگزاری 24 ورکشاپ آموزشی توسط اساتید و هنرمندان در نمایشگاه گروهی《 موج نور 》
حجت الاسلام و المسلمین حمیدزاده مطرح کرد: بسیاری از اشعار سخیف و مطالبی که در رسانه ها گفته می شود در شأن امام رضا(ع) و ائمه(ع) نیست/ شباهت زمانه و شرایط امام رضا(ع) با امام مجتبی(ع)
یادداشتی از: حجت الاسلام عبدالرحیم اباذری
جریان انحرافی و بست نشینی
اختصاصی:
یا ضامن آهو " اثری گرافیکی از خانم شیرین نوشیروان " با استفاده از معرق مس و برنج
آداب شب و روز اول ماه ربیع الاول
بازخوانی سخنرانی تاریخی سردار سلیمانی
حاج قاسم سلیمانی: در سوریه تمام دنیا یک طرف است و ایران در طرف دیگر
در جلسه ستاد مدیریت بحران کشور؛
جهانگیری: نباید با سیاه نمایی و انکار خدمات ارائه شده به زلزله زدگان کارآمدی نظام را زیر سوال ببریم/ نباید از کنار این موضوع که ساختمان های نوساز دچار آسیب می شوند به سادگی عبور کنیم/ مردم زلزله زده نباید برای فصل سرما دغدغه داشته باشند
شورای امنیت سازمان ملل: ایران مسئول حمله موشکی به ریاض نیست
امام رضا(ع) زندگی چه کسی را گواراتر می دانست؟
نگاهی از زاویه ای دیگر
طنز تلخ "گفتگو" (قسمت صدو بیست و چهارم)
پس از تنش میان برلین و ریاض بر سر حریری رخ داد؛
حمله تند رسانه های آلمانی به محمد بن سلمان و عربستان
چرا مهندسان ناظر همیشه در پروژه ها غایب هستند؟!/ آخوندی می خواهد نظام مهندسی را متحول کند/نظام مهندسی باید گارانتی ساخت مسکن را بپذیرد
جزئیات پرداخت مطالبه 450 میلیون پوندی ایران از انگلیس از زبان بعیدی نژاد

آرشیو همه مطالب


 
پربازديدها 
اطلاعیه برگزاری مراسم ۲۸ صفر و شهادت امام رضا (ع) در هیئت انصارالخمینی (ره)
نگاهی از زاویه ای دیگر
طنز تلخ "گفتگو" (قسمت صدو بیست و یکم)
نگاهی از زاویه ای دیگر
"گفتگو" (قسمت صدو بیست و دوم)
قدردانی رهبر معظم انقلاب از ملت و دولت عراق: پدیده‌ عظیم‌ اربعین نشانه گسترش روح جهاد و شهادت در راه خداست
روحانی: ثابت شد که مردم بهتر از دولت براي خود خانه می‌سازند
رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه‌ای با حضور رؤسای قوای سه‌گانه و تنی چند از مسئولان: همدردی مسئولان با زلزله‌زدگان در عرصه عمل و کمک با قوت ادامه یابد
اشک امدادرسانان ارتشی در زلزله/ عکس
در اینستاگرام نوشت:
ابراز همدردی سید حسن خمینی در پی حادثه زلزله در غرب کشور: خدا به همه آسیب دیدگان صبر و مرحمت عطا فرماید
بپذیریم چاره کار تغییر سیستم اداره کشور است
بزرگداشت شهدای خیارج قزوین؛
سیدعلی خمینی: مهمترین ویژگی یک انسان انقلابی این است که درد انسان ها را درد خود مى داند/ در مناطق زلزله زده با انسان هایى مظلوم مواجه هستیم/ اختلافات سیاسى را کنترل کنیم
شماره حساب های معتبر هلال احمر برای واریز کمک های نقدی به زلزله زدگان
اتحادیه اروپا هم خواستار بازگشت سعد حریری به لبنان شد
گردشگران خارجی که کمک به زلزله زدگان را به تفریح ترجیح دادند/ عکس
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی (20 تا 26 آبان)
جامعه بی‌مطالعه، جامعه خطرناکی است
مشایی به دادسرا احضار شد
استاندار: زلزله 7 شهر و 1930 روستای کرمانشاه را در برگرفت
ترکیب روان پریشی و کارنابلدی فاجعه آفرید
معجزه هزاره «مسکن مرگ» بود
فردا در سراسر ایران عزای عمومی اعلام شد
تصاویری از مراسم عزاداری 28 صفر در هیئت انصارالخمینی(ره)" 96/8/25
تخریب 100 درصدی 12 هزار واحد مسکونی در زلزله غرب کشور


 
آمار بازديد از سايت 
تعداد بازدید امروز: 5786
تعداد بازدید دیروز: 17705
بازدید کل: 18479398
مشاهده آمار کامل
تمامي حقوق براي هيئت انصارالخميني (ره) محفوظ است.