مقام معظم رهبری: به گفتار امام و کردار امام اهتمام بورزید ********** امام خمینی(ره): ان شاء الله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد 1367/4/29 **********امام خمینی(رحمة الله علیه) : حکومت آل سعود، این وهابیهای پست بیخبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند 1366/5/12 ********** امام خمینی (ره) شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است********** امام خمینی (ره): ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم************ امام خمینی(ره) ”من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید، علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید.„ ********** حُسنُ الخلاقِ یُدِّرُ الرزاقَ وَ یونِسَ الرِّفاقَ؛ خوش اخلاقى روزى ها را زیاد مى کند و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد. «نهج الفصاحه، ح 781» ************امام خمینی(س) علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند .هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق ********** بايد مسائل اسلامي حل بشود در اينجا و پياده بشود. بايد مستضعفين را حمايت بكنند، بايد مستضعفين تقويت بشوند حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحیفه امام – جلد 6 – صفحه 461 ************ اهمیّت فضای مجازی به انداره ی انقلاب اسلامی است "مقام معظم رهبری" ************* آن کسی قلمش قلم انسانی است که از روی انصاف بنویسد. امام خمینی (ره) ***********همان طوري که در سابق عمل مي‌شد، روضه‌خواني بشود، مرثيه گفته بشود، شعر و نثر در فضايل اهل بيت و در مصائب آنها گفته بشود. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام – جلد 15 – ص 332 ************ نگذاريد پيشكسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود به فراموشي سپرده شوند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ************ من در ميان شما باشم و يا نباشم، به همه شما وصيت و سفارش مي‌کنم که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ************ پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره‌هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است که متأسفانه با سياست‌هاي غلط حاکمان دست‌نشانده به خاک مذلت نشسته‌اند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 80 ************ پيغمبر اسلام تمام عمرش در امور سياسي بود، تمام عمرش را صرف كرد در سياست اسلامي، و حكومت اسلامي تشكيل داد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 15، ص 11 ************ امام به همه فهماند که انسان کامل شدن، علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. مقام معظم رهبری ************ راه ما راه امام خمینی است و در این راه با همه قدرت و قاطعیت خود حرکت خواهیم کرد. مقام معظم رهبری

 

 

 

تاريخ انتشار: 05 آبان 1396 ساعت 20:46:46
نگاهی از زاویه ای دیگر
طنز تلخ "گفتگو"(قسمت صدوهفتم)


گفتم: آقاجون عضو فقهای شورای نگهبان گفته براساس برداشتی از کلام امام(ره) در نقاطی که اکثریت مسلمان باشند غیرمسلمان نمی‌تواند بعنوان نماينده مسلمانان انتخاب گردد.
گفت: نمايندگی مجلس شورای اسلامی بدليل حق انحصاری قانون گذاری که بايد منطبق با قانون اساسی و شرع مقدس اسلام باشد نسبت به نمايندگی شوراهای شهر که متولی تصويب و نظارت بر حسن اجرای برنامه ، بودجه و امور خدمات شهری است از اهميت بسيار بالاتري برخوردار است لذا حضور قانونی اقليت های مذهبی در مجلس بيانگر سستی و غير قابل اتکا بودن منطق توضيحی عضو فقهای شورای نگهبان است.
گفتم: نمايندگان اقليتهای مذهبی به انتخاب هموطنان زرتشتی ، کليمی ، مسيحی و ارمنی انتخاب و بعنوان نماينده مردم ايران وارد مجلس شورای اسلامی می شوند در حالی که مسلمان نيستند.
گفت: براساس نص اصول قانون اساسی تمامی نمايندگان به يک اندازه نماينده ملت هستند نمايندگان يک رای دارند نمايندگان می توانند در تمام موضوعات کشور اعلام نظر و به تمام مصوبات رای دهند مصوبات با آراء مخالف و موافق نزديک می تواند با تجميع و همسويی رای نمايندگان اقليت مذهبی برای اکثريت مسلمان کشورمان تصويب يا فاقد رای باشد بنابراين اينکه نمايندگان توسط چه کسانی با چه مذهبی انتخاب می شوند مهم نخواهد بود.
گفتم: يعنی با استناد به منطق توضيحی فقيه شورای نگهبان در خصوص عضو غير مسلمان يکی از شوراهای شهر بطور اُولی اقليتهای مذهبی بدليل اثرگذاری مستقيم در قانونگذاری برای مسلمانان نبايد در مجلس شورای اسلامی نيز باشند؟
گفت: فقهای تدوين و تصويب کننده قانون اساسی قطعا با علم به مبانی فقهی اسلام نسبت به لحاظ حقوق اقليتهای مذهبی کشورمان در چرخه قدرت بذل توجه داشتند، امام راحل و ساير مراجع معظم تقليد وقت نيز با رای به قانون اساسی مذکور صحت شرعی چنين قوانينی را مورد تأييد قرار دادند اما اينکه چرا برخی فقهای شورای نگهبان امروز با استناد به فرازی از فرمايشات امام(ره) و برخلاف نص قانون اساسی و قانون انتخابات شوراها به چنين رويه ای روی آورده اند جای تأمل دارد.
شورای نگهبان در صورت باور به چنين استنباطی می توانستند در شرايط معمول دهه های گذشته و بدون ايجاد حساسيت در شرايط خاص انتخابات به توضيح و ارائه لايحه قانونی رفع ابهام از قانون شوراها اقدام کنند که هرگز چنين نکردند لذا بايد مسئوليت تبعات اجتماعی ، فرهنگی ، سياسی و امنيتی چنين اقدامات غير معمولی را پذيرا باشند.
گفتم: در صورت اصرار شورای نگهبان به ناديده انگاری نص قانون اساسی و قانون انتخابات شوراها با چه شرايطی مواجه خواهيم بود؟
گفت: موضوع مذکور با اصرار مجلس شورای اسلامی يا وزارت کشور به اجرای قوانين موجود طبيعتا بايد به مجمع تشخيص مصلحت نظام ارجاع و توسط مجمع اعلام نظر گردد. همچنين وژارت کشور بعنوان متولی اجراي قوانين انتخاباتی می تواند با اشاره به رويه جديد و مغاير با قانون اساسی و قانون انتخابات فقهای شورای نگهبان موضوع را جهت صدور دستور خدمت رهبری ارسال نمايد.
تلاش برخی فقهای شورای نگهبان برای ناديده انگاری نص قانون اساسی با استناد به يکی از فرازهای سخنان امام راحل در دهه شصت که اصولا انتخابات شورای شهر وجود و مفهوم نداشت می تواند به همه حوزه های قانونی و تصميم گيری تسری يافته و آغازی برای حذف عملی قانون اساسی در کشور باشد.
گفتم: آقاجون آيت الله یزدی عضو شورای نگهبان که در انتخابات خبرگان موفق به کسب رای اعتماد مردم نشد در خصوص نمايندگان اقليتهای دينی گفته اين ارفاق نظام اسلامي به اقليت‌هاست که اجازه داده برای خود نماینده داشته باشند.
گفت: مرور متن مذاکرات شورای انقلاب متشکل از علما و فقهای تدوين و تصويب کننده قانون اساسی مانند آيت الله مطهری ، آيت الله بهشتی ، آيت الله منتظری ، آيت الله مشکينی ، رهبری ، مرحوم آيت الله هاشمی ، آيت الله مهدوی کنی و بسياری ديگر بيانگر اين واقعيت است که هرگز چنين استنباطی نداشته و انتخاب و منتخب بودن را حق هر هموطن می دانستند.
گفتم: يزدی مدعی است استنباط فقهی ما متکی به فرمايشی از حضرت امام(ره) می باشد.
گفت: حضرت امام(ره) پايبندی به قانون اساسی و حتی قوانين جاری جمهوری اسلامی ايران را ارجح بر هر ديدگاه و نظری اعلام فرمودند قانون اساسی در حضور معظم له تدوين و مورد تأييد امام(ره) بود. انتخابات گذشته نيز تماما براساس همين قانون و ساير قوانين جاری برگزار شده است. منتخب زرتشتی شورای شهر يزد نيز در دوره قبل منتخب مردم و عضو شورا بود لذا استناد به جمله ای از امام برای ناديده انگاری قانون اساسی مبنای پر مخاطره ای برای قانونمندی کشور محسوب می گردد ضمن اينکه ولی فقيه حی برای پاسخگويی به ابهامات و شبهات در اختيار جامعه اسلامی قرار دارند که طبيعتا در مواجه فقهای شورای نگهبان با بن بست و ابهام بايد مورد رجوع فقهای شورای نگهبان نيز باشند.
گفتم: آيت الله يزدی عضو فقهای شورای نگهبان اظهار کردند که این ارفاقات در هيچ كجاي دنيا مشابه ندارد آن جوامعي كه خود را سكولار هم مي‌دانند اجازه مي‌دهند يك مسلمان نماینده شود؟
گفت: شايد يزدی واقعا نمی داند يا از اطلاعات عمومی کافی برخوردار نيست بهرحال ضروری است آيت الله يزدی عضو فقهای شورای نگهبان نيز بدانند که قيد شرط مذهب برای انتخاب نماينده در حال حاضر منحصر به چند کشور از است بايد بدانند که اکثر قريب به اتفاق کشورها در کنار ذکر شرايط عمومی مانند سلامت روانی و حداقل سن حتی شرط مليت را حذف و به تابعيت چندساله اکتفا کردند.
گفتم: يعنی در شرايط موجود مهاجری با مليت ايرانی و مذهب شيعه که تابعيت کشوری را پذيرفته می تواند بعنوان کانديد نمايندگی مجلس از سوی شهروندان کشور ميزبان با مذهبی متفاوت گردند.
گفت: آقاجون در همين لحظه ايرانيان قابل توجهی با مليت ايرانی و مذهب شيعه بعنوان منتخب مردم کشور ميزبان در مجالس کشورهايی مانند نيوزلند ، کانادا ، استراليا ، فرانسه.، بريتانيا ، آلمان ، سوئد و بسياری ديگر حضور و فعاليت دارند.

  تعداد بازديدها: 891


 
نظرات خوانندگان:
 

نظرات حاوي توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمي‌شود.

نام:
پست الکترونيک:
متن پيام:


 
آخرين اخبار و مطالب 
روابط عمومی کل سپاه:
طراح اصلی حادثه تروریستی اهواز کشته شد
پیام تسلیت وزیر اطلاعات در پی درگذشت سید ابوالقاسم شجاعی
پلیس ترکیه شواهد قتل خاشقچی را کشف کرد
یادداشتی از: عبدالرحیم اباذری
باید صداها را تعدیل کرد!
یادداشتی از: سعید حجاریان
دولت دوازدهم چگونه عمل کند؟
خاطرات دختر امام (س) از دوران کودکی، دستگیری امام، شهادت برادر، پیروزی انقلاب، نگرانی امام از وضع زندانیان، پذیرش قطعنامه 598، عزل آیت الله منتظری و ... در کتاب «گذر ایام»
در لولکدان میرجاوه رخ داد؛
ربوده شدن 14 تن از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی
باب استغفار " جدیدترین غزل سروده ی علی اکبر پورسلطان (مهاجر) "
آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور
تاثیر "ام‌.آر.آی" در پیش‌بینی سکته قلبی
آمریکا: تحریم‌های شدیدی علیه حزب‌الله لبنان اعمال خواهد شد
عکس:
دانش‌آموزان سوری در مدرسه‌ای ویران شده از جنگ در استان حماء/ خبرگزاری فرانسه
ذوالفقاری:
۷۱۰ هزار نفر تاکنون برای پیاده‌روی اربعین ثبت‌نام کرده‌اند‌/ تمهیدات ویژه برای تامین امنیت زائران
نتانیاهو:
در حال مبارزه با ایران در سوریه هستیم
فلاحت‌پیشه:
با اروپا ۸۰درصد مشکلات تحریم را رفع می‌کنیم
اختصاصی:
یا حسن علیه السلام " جدیدترین اثر آیینی خانم شیرین نوشیروان "
کناره گیری آیت‌الله جنتی از ریاست ستاد امر به معروف و نهی از منکر
نقدی بر سند الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
در نشست وزرای اقتصاد و بازرگانی دهه 60 عنوان شد:
دولت دهه ی شصت اقتصاد را چگونه مدیریت کرد؟
اطلاعیه وزارت اطلاعات در خصوص انهدام باند بزرگ قاچاق سوخت

آرشیو همه مطالب


 
پربازديدها 
اختصاصی:
رقیه خاتون سلام الله "اثری آیینی از خانم شیرین نوشیروان"
سه حدیث نورانی در باب اهمیت و جایگاه نماز
پیام تبریک وزیر اطلاعات به مناسبت هفته نیروی انتظامی
سید ابوالحسن نواب:
نباید نهاد غیر‌حوزوی در اداره حوزه دخالت کند/ امام (س) می‎خواستند حوزه مستقل، عزتمند و ناقد باشد
اعمال روز اول ماه صفر
گزارش مراسم تشییع پیکر گزارشگر و مجری سیما؛
خداحافظی با یک لبخند پهن و قلبی بزرگ؛ بدرود بهرام شفیع
دبیر ستاد اربعین:
هزینه ویزای اربعین ۲۳۵ هزار تومان شد
با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی؛
حجةالاسلام کریمی تبار نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه ایلام شد
یکی از وکلای ایران در لاهه:
تصمیم‌های دیوان لاهه باید اجرا شوند / فقط در موارد نادری شاهد عدم اجرایی شدن آن توسط برخی کشورها بوده‌ایم / موضوع شکایت جدید تهران از واشنگتن، «تحریم» نیست؛ احکام ۶۰ میلیارد دلاری دادگاه‌های آمریکا و مسدود شدن اموال ایران برخلاف پیمان مودت است
اختصاصی:
یا حسن علیه السلام " جدیدترین اثر آیینی خانم شیرین نوشیروان "
اعمال ماه صفر
رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه دو ساعت و نیمه با سران قوا درباره مسائل اقتصادی:
برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال وتورم تصمیم‌های جدی بگیرید
رئیس اداره زمینی عملیات کل سپاه:
در ماه محرم بیش از ۱۰۰۰ توطئه خنثی شد / کشف خودروهای انتحاری که قصد داشتند وارد تهران شوند / برای انتقال یک بمب از شرق و انفجار آن در تهران ۲۰ میلیون دلار هزینه می‌کنند / برای بر هم زدن مراسم تاسوعا و عاشورا فتوای جهاد داده بودند
فرمانده کل سپاه:
ترامپ اشتباه می‌کند؛ توانایی ایران در دفاع از خاورمیانه از ۱۲ دقیقه هم کمتر شده / هر چه بیشتر در صحنه‌های جنگ حضور داشته باشیم، قدرتمند‌تر می‌شویم / اگر امنیت ما در معرض خطر باشد، از پاسخ در خارج از مرز‌ها هرگز دریغ نخواهیم کرد / به تحریم آمریکا عادت کرده‌ایم / به زمان نابودی رژیم صهیونیستی نزدیکتر شده‌ایم
یادداشتی از: حجت الاسلام هادی سروش
آیا مسیر "دلواپسی" به "صرف نظر از ولایت" می رسد؟!
تصویر پاییزی باغ ارم شیراز
نامه آیت الله مکارم شیرازی به رییس قوه قضاییه درباره مهریه
سردار سلامی:
می‌توانیم در کمتر از ۱۲ دقیقه خاورمیانه را از شر آمریکا نجات دهیم / هیچ قدرتی قادر به شکست حزب‌الله و انصارالله نیست
دستگیری یک تیم تروریستی تجزیه طلب در کرمانشاه
اختصاصی:
عکس / السلام علیک یا زینب (س)


 
آمار بازديد از سايت 
تعداد بازدید امروز: 10945
تعداد بازدید دیروز: 18846
بازدید کل: 23660894
مشاهده آمار کامل
تمامي حقوق براي هيئت انصارالخميني (ره) محفوظ است.