مقام معظم رهبری: به گفتار امام و کردار امام اهتمام بورزید ********** امام خمینی(ره): ان شاء الله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد 1367/4/29 **********امام خمینی(رحمة الله علیه) : حکومت آل سعود، این وهابیهای پست بیخبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند 1366/5/12 ********** امام خمینی (ره) شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است********** امام خمینی (ره): ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم************ امام خمینی(ره) ”من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید، علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید.„ ********** حُسنُ الخلاقِ یُدِّرُ الرزاقَ وَ یونِسَ الرِّفاقَ؛ خوش اخلاقى روزى ها را زیاد مى کند و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد. «نهج الفصاحه، ح 781» ************امام خمینی(س) علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند .هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق ********** بايد مسائل اسلامي حل بشود در اينجا و پياده بشود. بايد مستضعفين را حمايت بكنند، بايد مستضعفين تقويت بشوند حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحیفه امام – جلد 6 – صفحه 461 ************ اهمیّت فضای مجازی به انداره ی انقلاب اسلامی است "مقام معظم رهبری" ************* آن کسی قلمش قلم انسانی است که از روی انصاف بنویسد. امام خمینی (ره) ***********همان طوري که در سابق عمل مي‌شد، روضه‌خواني بشود، مرثيه گفته بشود، شعر و نثر در فضايل اهل بيت و در مصائب آنها گفته بشود. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام – جلد 15 – ص 332 ************ نگذاريد پيشكسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود به فراموشي سپرده شوند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ************ من در ميان شما باشم و يا نباشم، به همه شما وصيت و سفارش مي‌کنم که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ************ پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره‌هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است که متأسفانه با سياست‌هاي غلط حاکمان دست‌نشانده به خاک مذلت نشسته‌اند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 80 ************ پيغمبر اسلام تمام عمرش در امور سياسي بود، تمام عمرش را صرف كرد در سياست اسلامي، و حكومت اسلامي تشكيل داد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 15، ص 11 ************ امام به همه فهماند که انسان کامل شدن، علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. مقام معظم رهبری ************ راه ما راه امام خمینی است و در این راه با همه قدرت و قاطعیت خود حرکت خواهیم کرد. مقام معظم رهبری

 

 

 

تاريخ انتشار: 05 آبان 1396 ساعت 20:46:46
نگاهی از زاویه ای دیگر
طنز تلخ "گفتگو"(قسمت صدوهفتم)


گفتم: آقاجون عضو فقهای شورای نگهبان گفته براساس برداشتی از کلام امام(ره) در نقاطی که اکثریت مسلمان باشند غیرمسلمان نمی‌تواند بعنوان نماينده مسلمانان انتخاب گردد.
گفت: نمايندگی مجلس شورای اسلامی بدليل حق انحصاری قانون گذاری که بايد منطبق با قانون اساسی و شرع مقدس اسلام باشد نسبت به نمايندگی شوراهای شهر که متولی تصويب و نظارت بر حسن اجرای برنامه ، بودجه و امور خدمات شهری است از اهميت بسيار بالاتري برخوردار است لذا حضور قانونی اقليت های مذهبی در مجلس بيانگر سستی و غير قابل اتکا بودن منطق توضيحی عضو فقهای شورای نگهبان است.
گفتم: نمايندگان اقليتهای مذهبی به انتخاب هموطنان زرتشتی ، کليمی ، مسيحی و ارمنی انتخاب و بعنوان نماينده مردم ايران وارد مجلس شورای اسلامی می شوند در حالی که مسلمان نيستند.
گفت: براساس نص اصول قانون اساسی تمامی نمايندگان به يک اندازه نماينده ملت هستند نمايندگان يک رای دارند نمايندگان می توانند در تمام موضوعات کشور اعلام نظر و به تمام مصوبات رای دهند مصوبات با آراء مخالف و موافق نزديک می تواند با تجميع و همسويی رای نمايندگان اقليت مذهبی برای اکثريت مسلمان کشورمان تصويب يا فاقد رای باشد بنابراين اينکه نمايندگان توسط چه کسانی با چه مذهبی انتخاب می شوند مهم نخواهد بود.
گفتم: يعنی با استناد به منطق توضيحی فقيه شورای نگهبان در خصوص عضو غير مسلمان يکی از شوراهای شهر بطور اُولی اقليتهای مذهبی بدليل اثرگذاری مستقيم در قانونگذاری برای مسلمانان نبايد در مجلس شورای اسلامی نيز باشند؟
گفت: فقهای تدوين و تصويب کننده قانون اساسی قطعا با علم به مبانی فقهی اسلام نسبت به لحاظ حقوق اقليتهای مذهبی کشورمان در چرخه قدرت بذل توجه داشتند، امام راحل و ساير مراجع معظم تقليد وقت نيز با رای به قانون اساسی مذکور صحت شرعی چنين قوانينی را مورد تأييد قرار دادند اما اينکه چرا برخی فقهای شورای نگهبان امروز با استناد به فرازی از فرمايشات امام(ره) و برخلاف نص قانون اساسی و قانون انتخابات شوراها به چنين رويه ای روی آورده اند جای تأمل دارد.
شورای نگهبان در صورت باور به چنين استنباطی می توانستند در شرايط معمول دهه های گذشته و بدون ايجاد حساسيت در شرايط خاص انتخابات به توضيح و ارائه لايحه قانونی رفع ابهام از قانون شوراها اقدام کنند که هرگز چنين نکردند لذا بايد مسئوليت تبعات اجتماعی ، فرهنگی ، سياسی و امنيتی چنين اقدامات غير معمولی را پذيرا باشند.
گفتم: در صورت اصرار شورای نگهبان به ناديده انگاری نص قانون اساسی و قانون انتخابات شوراها با چه شرايطی مواجه خواهيم بود؟
گفت: موضوع مذکور با اصرار مجلس شورای اسلامی يا وزارت کشور به اجرای قوانين موجود طبيعتا بايد به مجمع تشخيص مصلحت نظام ارجاع و توسط مجمع اعلام نظر گردد. همچنين وژارت کشور بعنوان متولی اجراي قوانين انتخاباتی می تواند با اشاره به رويه جديد و مغاير با قانون اساسی و قانون انتخابات فقهای شورای نگهبان موضوع را جهت صدور دستور خدمت رهبری ارسال نمايد.
تلاش برخی فقهای شورای نگهبان برای ناديده انگاری نص قانون اساسی با استناد به يکی از فرازهای سخنان امام راحل در دهه شصت که اصولا انتخابات شورای شهر وجود و مفهوم نداشت می تواند به همه حوزه های قانونی و تصميم گيری تسری يافته و آغازی برای حذف عملی قانون اساسی در کشور باشد.
گفتم: آقاجون آيت الله یزدی عضو شورای نگهبان که در انتخابات خبرگان موفق به کسب رای اعتماد مردم نشد در خصوص نمايندگان اقليتهای دينی گفته اين ارفاق نظام اسلامي به اقليت‌هاست که اجازه داده برای خود نماینده داشته باشند.
گفت: مرور متن مذاکرات شورای انقلاب متشکل از علما و فقهای تدوين و تصويب کننده قانون اساسی مانند آيت الله مطهری ، آيت الله بهشتی ، آيت الله منتظری ، آيت الله مشکينی ، رهبری ، مرحوم آيت الله هاشمی ، آيت الله مهدوی کنی و بسياری ديگر بيانگر اين واقعيت است که هرگز چنين استنباطی نداشته و انتخاب و منتخب بودن را حق هر هموطن می دانستند.
گفتم: يزدی مدعی است استنباط فقهی ما متکی به فرمايشی از حضرت امام(ره) می باشد.
گفت: حضرت امام(ره) پايبندی به قانون اساسی و حتی قوانين جاری جمهوری اسلامی ايران را ارجح بر هر ديدگاه و نظری اعلام فرمودند قانون اساسی در حضور معظم له تدوين و مورد تأييد امام(ره) بود. انتخابات گذشته نيز تماما براساس همين قانون و ساير قوانين جاری برگزار شده است. منتخب زرتشتی شورای شهر يزد نيز در دوره قبل منتخب مردم و عضو شورا بود لذا استناد به جمله ای از امام برای ناديده انگاری قانون اساسی مبنای پر مخاطره ای برای قانونمندی کشور محسوب می گردد ضمن اينکه ولی فقيه حی برای پاسخگويی به ابهامات و شبهات در اختيار جامعه اسلامی قرار دارند که طبيعتا در مواجه فقهای شورای نگهبان با بن بست و ابهام بايد مورد رجوع فقهای شورای نگهبان نيز باشند.
گفتم: آيت الله يزدی عضو فقهای شورای نگهبان اظهار کردند که این ارفاقات در هيچ كجاي دنيا مشابه ندارد آن جوامعي كه خود را سكولار هم مي‌دانند اجازه مي‌دهند يك مسلمان نماینده شود؟
گفت: شايد يزدی واقعا نمی داند يا از اطلاعات عمومی کافی برخوردار نيست بهرحال ضروری است آيت الله يزدی عضو فقهای شورای نگهبان نيز بدانند که قيد شرط مذهب برای انتخاب نماينده در حال حاضر منحصر به چند کشور از است بايد بدانند که اکثر قريب به اتفاق کشورها در کنار ذکر شرايط عمومی مانند سلامت روانی و حداقل سن حتی شرط مليت را حذف و به تابعيت چندساله اکتفا کردند.
گفتم: يعنی در شرايط موجود مهاجری با مليت ايرانی و مذهب شيعه که تابعيت کشوری را پذيرفته می تواند بعنوان کانديد نمايندگی مجلس از سوی شهروندان کشور ميزبان با مذهبی متفاوت گردند.
گفت: آقاجون در همين لحظه ايرانيان قابل توجهی با مليت ايرانی و مذهب شيعه بعنوان منتخب مردم کشور ميزبان در مجالس کشورهايی مانند نيوزلند ، کانادا ، استراليا ، فرانسه.، بريتانيا ، آلمان ، سوئد و بسياری ديگر حضور و فعاليت دارند.

  تعداد بازديدها: 282


 
نظرات خوانندگان:
 

نظرات حاوي توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمي‌شود.

نام:
پست الکترونيک:
متن پيام:
تصوير امنيتي:


 
آخرين اخبار و مطالب 
دشمن را شادمان نکنید
نگاهی از زاویه ای دیگر (قسمت صدوهفتادویکم)
پیام تسلیت وزیر اطلاعات در پی سانحه ی جانگداز نفت کش ایرانی
وزیر اطلاعات: انرژی کشور صرف دامن زدن به اختلافات درونی نشود
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار میهمانان سیزدهمین اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی: «غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید
روحانی در نشست اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی: اسلام دین مردمسالاری و صلح است نه دین جنگ / پاسخِ غرب را با صندوق‌های رای می‌دهیم/ هیچ کشور اسلامی‌ را رقیب خود نمی‌دانیم؛ حتی با کشورهایی که با آنها اختلاف‌نظر داریم می‌توانیم بر مبنای احترام همکاری کنیم / متاسفانه برخی کشورها مسیر را اشتباه می‌روند / فرافکنی مشکلات داخلی به بیرون نمی‌تواند خشونت را از میان بردارد
اتهامات مالی شهرداران تهران؛ از کرباسچی تا قالیباف/ نعمت احمدی: جرم جنبه عمومی دارد، مدعی العموم باید ورود کند
روزنامه جمهوری اسلامی: فضاسازی علیه رئیس جمهور را کسی راه اندازی کرده که مبانی اعتقادی را نمی شناسد
نگاهی از زاویه ای دیگر (قسمت صدو هفتادم)
آیت الله العظمی فیاض: علمای ما فقر شدیدی را تحمل کردند اما هرگز حاضر نشدند کمکی از دولت بپذیرند/ آنچه مربوط به اسلام و شیعه است را با لسان و اخلاق خوب به مردم بیان کنید
از عجیب ترین پرونده های تاریخ "اتاق 342"
از وجوه شرعی تا بودجه عمومی
نگاهی از زاویه ای دیگر (قسمت صدو شصت ونهم)
سریال اهانت علیه مردم
نگاهی از زاویه ای دیگر (قسمت صدو شصت وهشتم)
عکسی از کشتی فله بر چینی که موجب غرق کشتی نفتکش سانچی شد.
سید حسن خمینی: از آیت‌الله هاشمی بت نمی‌سازم اما او حقیقتا یک انقلابی شجاع بود / آنقدر روح بزرگی داشت که براحتی می‌توانستیم عملش را نقد کنیم و او می‌پذیرفت/ دشمنانش را راحت می‌بخشید / همانگونه که فرمانده جنگ بود قهرمان صلح هم بود / از ریاکاری به دور بود؛ همیشه همان گونه بود که بود / می‌توانستیم شخصیت امام را از طریق شخصیت هاشمی بشناسیم
جهانگیری: راهکار مشکلات کشور راه اندازی گفت‌وگوی ملی است
تخریب یک مسجد تاریخی در مشهد/ عکس
اطلاعیه دفتر رییس جمهور
انتساب جمله "امام زمان (عج) هم قابل نقد است" به رئیس جمهور، کذب محض است/ یک چهره سیاسی جملات رییس جمهور را هدفمندانه تقطیع و تحریف کرده است/ اطلاعیه دفتر رییس جمهور در پاسخ به کدام چهره سیاسی است؟
بر فراز "عصمت" و دعوت به "نقد" یادداشتی از: حجت الاسلام هادی سروش
دعوت به تقوا
نگاهی از زاویه ای دیگر (قسمت صدو شصت وهفتم)
درپی جان باختن کارکنان کشتی نفت‌کش
پیام تسلیت مقام معظم رهبری

آرشیو همه مطالب


 
پربازديدها 
اختصاصی:
یک اثر زیبای گرافیکی خط کوفی* کاری از خانم شیرین نوشیروان *
"اعتصام" قصیده ای از علی اکبر پورسلطان(مهاجر)
تناقض و خرازی
نگاهی از زاویه ای دیگر (قسمت صدو شصت ودوم)
روحانی: آیت‌الله هاشمی اسلام‌شناسی برجسته و سیاستمداری ممتاز و مورد احترام جهانیان بود / نقش ایشان در کشور غیرقابل انکار است/یکپارچگی جناح‌ها و مذاهب علیه آشوبگران موفقیت دیگری در برابر دشمنان نظام آفرید
"اقبال دنیا" غزلی از علی اکبر پورسلطان (مهاجر)
در کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی؛
سروش محلاتی: نگاه به «شریعت سهله» همه چیز را در نگاه آیت الله هاشمی تغییر می داد/ ایازی: اعتدال به عنوان مهارت زندگی شناخته می شود/ غرویان: هاشمی یک اندیشمند اعتدالی بود
وزیر دفاع: تمام نیازهای صنایع دفاعی بومی هستند
مصاحبه‌ منتشر نشده از آیت‌الله هاشمی: با این تفکر اصول‌گرایان هر روز منزوی‌‌تر می‌شویم
درمان عمومی
نگاهی از زاویه ای دیگر (قسمت صدو شصت وسوم)
مراسم اولین سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی؛
حجت الاسلام والمسلمین جوادی آملی: امروزه همه از عقلانیت هاشمی در نظر و اعتدال او در عمل می گویند/ ما عقلانیت و اعتدال آیت الله هاشمی را یک روش برای فهم جمهوری اسلامی می دانیم
در جلسه هیات دولت با استقبال از فرمایشات رهبر معظم انقلاب:
دستور رییس جمهور روحانی به وزیر کشور برای تهیه گزارش از حوادث اخیر
اقدامات جدید وزارت اطلاعات در برخورد با عناصر آشوب طلب
مطهری: باید اعتراض را در جمهوری اسلامی به رسمیت بشناسیم/ مجلس و دولت انفعالی عمل می‌کنند / باید برداشت درست از اصل ولایت فقیه داشته باشیم
روزنامه جمهوری اسلامی؛
ماجرای واقعی انتخاب رهبری چه بود؟
در نخستین کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی مطرح کرد؛
تحلیل سید حسن خمینی از وقایع روزهای اخیر در کشور
سید مهدی طباطبایی: باید بگریم که چرا این همه تهمت به هاشمی زدند / تهمت زنندگان به این مرد ضرر کردند / آیا سزاوار بود این همه تهمت و افترا ؟ امروز هم دیر نشده؛ توبه کنید و با مردم باشید
سخنگوی سپاه: خانواده صدام در اغتشاشات ایران نقش آفرینی کردند
نکات مهمی که قبل از خرید لپ تاپ باید بدانیم!
پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت حجت‌الاسلام مظاهری
عارف: آقای هاشمی بعد از سال 84 به این نتیجه رسید که یک جناح نمی تواند کشور را اداره کند/ از منش ایشان در گفت و گوی ملی استفاده خواهیم کرد


 
آمار بازديد از سايت 
تعداد بازدید امروز: 1331
تعداد بازدید دیروز: 12964
بازدید کل: 19440993
مشاهده آمار کامل
تمامي حقوق براي هيئت انصارالخميني (ره) محفوظ است.