مقام معظم رهبری: به گفتار امام و کردار امام اهتمام بورزید ********** امام خمینی(ره): ان شاء الله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد 1367/4/29 **********امام خمینی(رحمة الله علیه) : حکومت آل سعود، این وهابیهای پست بیخبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند 1366/5/12 ********** امام خمینی (ره) شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است********** امام خمینی (ره): ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم************ امام خمینی(ره) ”من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید، علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید.„ ********** حُسنُ الخلاقِ یُدِّرُ الرزاقَ وَ یونِسَ الرِّفاقَ؛ خوش اخلاقى روزى ها را زیاد مى کند و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد. «نهج الفصاحه، ح 781» ************امام خمینی(س) علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند .هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق ********** بايد مسائل اسلامي حل بشود در اينجا و پياده بشود. بايد مستضعفين را حمايت بكنند، بايد مستضعفين تقويت بشوند حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحیفه امام – جلد 6 – صفحه 461 ************ اهمیّت فضای مجازی به انداره ی انقلاب اسلامی است "مقام معظم رهبری" ************* آن کسی قلمش قلم انسانی است که از روی انصاف بنویسد. امام خمینی (ره) ***********همان طوري که در سابق عمل مي‌شد، روضه‌خواني بشود، مرثيه گفته بشود، شعر و نثر در فضايل اهل بيت و در مصائب آنها گفته بشود. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام – جلد 15 – ص 332 ************ نگذاريد پيشكسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود به فراموشي سپرده شوند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ************ من در ميان شما باشم و يا نباشم، به همه شما وصيت و سفارش مي‌کنم که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ************ پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره‌هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است که متأسفانه با سياست‌هاي غلط حاکمان دست‌نشانده به خاک مذلت نشسته‌اند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 80 ************ پيغمبر اسلام تمام عمرش در امور سياسي بود، تمام عمرش را صرف كرد در سياست اسلامي، و حكومت اسلامي تشكيل داد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 15، ص 11 ************ امام به همه فهماند که انسان کامل شدن، علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. مقام معظم رهبری ************ راه ما راه امام خمینی است و در این راه با همه قدرت و قاطعیت خود حرکت خواهیم کرد. مقام معظم رهبری

 

 

 

تاريخ انتشار: 05 آبان 1396 ساعت 20:46:46
نگاهی از زاویه ای دیگر
طنز تلخ "گفتگو"(قسمت صدوهفتم)


گفتم: آقاجون عضو فقهای شورای نگهبان گفته براساس برداشتی از کلام امام(ره) در نقاطی که اکثریت مسلمان باشند غیرمسلمان نمی‌تواند بعنوان نماينده مسلمانان انتخاب گردد.
گفت: نمايندگی مجلس شورای اسلامی بدليل حق انحصاری قانون گذاری که بايد منطبق با قانون اساسی و شرع مقدس اسلام باشد نسبت به نمايندگی شوراهای شهر که متولی تصويب و نظارت بر حسن اجرای برنامه ، بودجه و امور خدمات شهری است از اهميت بسيار بالاتري برخوردار است لذا حضور قانونی اقليت های مذهبی در مجلس بيانگر سستی و غير قابل اتکا بودن منطق توضيحی عضو فقهای شورای نگهبان است.
گفتم: نمايندگان اقليتهای مذهبی به انتخاب هموطنان زرتشتی ، کليمی ، مسيحی و ارمنی انتخاب و بعنوان نماينده مردم ايران وارد مجلس شورای اسلامی می شوند در حالی که مسلمان نيستند.
گفت: براساس نص اصول قانون اساسی تمامی نمايندگان به يک اندازه نماينده ملت هستند نمايندگان يک رای دارند نمايندگان می توانند در تمام موضوعات کشور اعلام نظر و به تمام مصوبات رای دهند مصوبات با آراء مخالف و موافق نزديک می تواند با تجميع و همسويی رای نمايندگان اقليت مذهبی برای اکثريت مسلمان کشورمان تصويب يا فاقد رای باشد بنابراين اينکه نمايندگان توسط چه کسانی با چه مذهبی انتخاب می شوند مهم نخواهد بود.
گفتم: يعنی با استناد به منطق توضيحی فقيه شورای نگهبان در خصوص عضو غير مسلمان يکی از شوراهای شهر بطور اُولی اقليتهای مذهبی بدليل اثرگذاری مستقيم در قانونگذاری برای مسلمانان نبايد در مجلس شورای اسلامی نيز باشند؟
گفت: فقهای تدوين و تصويب کننده قانون اساسی قطعا با علم به مبانی فقهی اسلام نسبت به لحاظ حقوق اقليتهای مذهبی کشورمان در چرخه قدرت بذل توجه داشتند، امام راحل و ساير مراجع معظم تقليد وقت نيز با رای به قانون اساسی مذکور صحت شرعی چنين قوانينی را مورد تأييد قرار دادند اما اينکه چرا برخی فقهای شورای نگهبان امروز با استناد به فرازی از فرمايشات امام(ره) و برخلاف نص قانون اساسی و قانون انتخابات شوراها به چنين رويه ای روی آورده اند جای تأمل دارد.
شورای نگهبان در صورت باور به چنين استنباطی می توانستند در شرايط معمول دهه های گذشته و بدون ايجاد حساسيت در شرايط خاص انتخابات به توضيح و ارائه لايحه قانونی رفع ابهام از قانون شوراها اقدام کنند که هرگز چنين نکردند لذا بايد مسئوليت تبعات اجتماعی ، فرهنگی ، سياسی و امنيتی چنين اقدامات غير معمولی را پذيرا باشند.
گفتم: در صورت اصرار شورای نگهبان به ناديده انگاری نص قانون اساسی و قانون انتخابات شوراها با چه شرايطی مواجه خواهيم بود؟
گفت: موضوع مذکور با اصرار مجلس شورای اسلامی يا وزارت کشور به اجرای قوانين موجود طبيعتا بايد به مجمع تشخيص مصلحت نظام ارجاع و توسط مجمع اعلام نظر گردد. همچنين وژارت کشور بعنوان متولی اجراي قوانين انتخاباتی می تواند با اشاره به رويه جديد و مغاير با قانون اساسی و قانون انتخابات فقهای شورای نگهبان موضوع را جهت صدور دستور خدمت رهبری ارسال نمايد.
تلاش برخی فقهای شورای نگهبان برای ناديده انگاری نص قانون اساسی با استناد به يکی از فرازهای سخنان امام راحل در دهه شصت که اصولا انتخابات شورای شهر وجود و مفهوم نداشت می تواند به همه حوزه های قانونی و تصميم گيری تسری يافته و آغازی برای حذف عملی قانون اساسی در کشور باشد.
گفتم: آقاجون آيت الله یزدی عضو شورای نگهبان که در انتخابات خبرگان موفق به کسب رای اعتماد مردم نشد در خصوص نمايندگان اقليتهای دينی گفته اين ارفاق نظام اسلامي به اقليت‌هاست که اجازه داده برای خود نماینده داشته باشند.
گفت: مرور متن مذاکرات شورای انقلاب متشکل از علما و فقهای تدوين و تصويب کننده قانون اساسی مانند آيت الله مطهری ، آيت الله بهشتی ، آيت الله منتظری ، آيت الله مشکينی ، رهبری ، مرحوم آيت الله هاشمی ، آيت الله مهدوی کنی و بسياری ديگر بيانگر اين واقعيت است که هرگز چنين استنباطی نداشته و انتخاب و منتخب بودن را حق هر هموطن می دانستند.
گفتم: يزدی مدعی است استنباط فقهی ما متکی به فرمايشی از حضرت امام(ره) می باشد.
گفت: حضرت امام(ره) پايبندی به قانون اساسی و حتی قوانين جاری جمهوری اسلامی ايران را ارجح بر هر ديدگاه و نظری اعلام فرمودند قانون اساسی در حضور معظم له تدوين و مورد تأييد امام(ره) بود. انتخابات گذشته نيز تماما براساس همين قانون و ساير قوانين جاری برگزار شده است. منتخب زرتشتی شورای شهر يزد نيز در دوره قبل منتخب مردم و عضو شورا بود لذا استناد به جمله ای از امام برای ناديده انگاری قانون اساسی مبنای پر مخاطره ای برای قانونمندی کشور محسوب می گردد ضمن اينکه ولی فقيه حی برای پاسخگويی به ابهامات و شبهات در اختيار جامعه اسلامی قرار دارند که طبيعتا در مواجه فقهای شورای نگهبان با بن بست و ابهام بايد مورد رجوع فقهای شورای نگهبان نيز باشند.
گفتم: آيت الله يزدی عضو فقهای شورای نگهبان اظهار کردند که این ارفاقات در هيچ كجاي دنيا مشابه ندارد آن جوامعي كه خود را سكولار هم مي‌دانند اجازه مي‌دهند يك مسلمان نماینده شود؟
گفت: شايد يزدی واقعا نمی داند يا از اطلاعات عمومی کافی برخوردار نيست بهرحال ضروری است آيت الله يزدی عضو فقهای شورای نگهبان نيز بدانند که قيد شرط مذهب برای انتخاب نماينده در حال حاضر منحصر به چند کشور از است بايد بدانند که اکثر قريب به اتفاق کشورها در کنار ذکر شرايط عمومی مانند سلامت روانی و حداقل سن حتی شرط مليت را حذف و به تابعيت چندساله اکتفا کردند.
گفتم: يعنی در شرايط موجود مهاجری با مليت ايرانی و مذهب شيعه که تابعيت کشوری را پذيرفته می تواند بعنوان کانديد نمايندگی مجلس از سوی شهروندان کشور ميزبان با مذهبی متفاوت گردند.
گفت: آقاجون در همين لحظه ايرانيان قابل توجهی با مليت ايرانی و مذهب شيعه بعنوان منتخب مردم کشور ميزبان در مجالس کشورهايی مانند نيوزلند ، کانادا ، استراليا ، فرانسه.، بريتانيا ، آلمان ، سوئد و بسياری ديگر حضور و فعاليت دارند.

  تعداد بازديدها: 467


 
نظرات خوانندگان:
 

نظرات حاوي توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمي‌شود.

نام:
پست الکترونيک:
متن پيام:
تصوير امنيتي:


 
آخرين اخبار و مطالب 
تصویر/ سال حمایت از کالای ایرانی
اختصاصی:
عیدانه گرافیکی "آثار خانم شیرین نوشیروان"
جامعه کبیره؛ یادگار گرانبهای امام هادی (ع)
یادداشتی از: حجت الاسلام هادی سروش
معامله "رجبیون" با خدا
آخرین پیام نوروزی امام خمینی(س)
اژه ای ، مرتضوی تا صلواتی زیباکلام
نگاهی دیگر (قسمت دویست وبيست و سوم)
مراسم تحویل سال نو در حرم مطهر امام:
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی: «انتقادپذیری» یکی از آثار عزّت است/ از بزرگترین صفات امام(س) عزت بخشی به ملت و کشور ما بود
در جمع مردم زلزله زده کرمانشاه و خطاب به ملت بزرگ ایران؛
پیام نوروزی رئیس‌جمهور روحانی به مناسبت حلول سال1397
در پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال جدید؛
رهبر معظم انقلاب سال 97 را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام نهادند/ مخاطب شعار امسال آحاد ملت و مسئولانند همه باید سخت کار کنند
مجید انصاری: عده‌ای با صحبت‌ها و کردارشان در تریبون‌های رسمی برای جذب سرمایه‌گذاری فضایی ناامن ایجاد می‌کنند
اردوغان تهدید کرد: نیروهای ترکیه هر لحظه ممکن است وارد شمال عراق شوند
مراسم تحویل سال نو در حرم مطهر امام خمینی (س) برگزار می شود/ سید حسن خمینی، سخنران مراسم
مروری بر زندگی امام باقر(ع)
امام محمد باقر (ع): لاقوّة کردّ الغضب
ممنوعیت شغل دوم استاد زیباکلام نگاهی دیگر (قسمت دویست وبيست و دوم)
پیام تبریک روحانی به پوتین: برگزاری شایسته انتخابات و پیروزی قاطعانه جنابعالی موجب مسرت گردید
توصیه های کارشناس وزارت اطلاعات به مسافران خارج از کشور
طرح تاخیر 2 ساعته اقامه نماز عشاء در مجلس شورای عربستان
یادداشتی از: حجت الاسلام هادی سروش
سدّ تَرَک خورده
یادداشتی از: سعید حجاریان
تذکره برقی
نهادها و ارگان‌های متعلق به نظام به‌جای کارشکنی و ایراد گرفتن، به یاری دولت بشتابند

آرشیو همه مطالب


 
پربازديدها 
حمید بقایی بازداشت و به زندان معرفی شد / محکومیت؛ 15 سال حبس و 43 میلیارد تومان جزای نقدی
اختصاصی:
باقرالعلوم "اثری ماندگار از خانم شیرین نوشیروان"
سه پیامد دنیاطلبی
شباهت‌هایی که روز به روز بیشتر می‌شود؛
تیلرسون به روش متکی برکنار شد؟ / آفریقا؛ محل برکناری وزرای خارجه ترامپ و احمدی نژاد
این دو خلق الهی را پاس بداریم
مراسم آخرین پنجشنبه سال در حرم مطهر امام خمینی برگزار شد
صدقه ای که خدا دوست دارد
ممنوعیت شغل دوم استاد زیباکلام
نگاهی دیگر (قسمت دویست وبيست و يكم)
آیت الله جنتی و دیگران
نگاهی دیگر (قسمت دویست وهفدهم)
عمل ...قالیباف
نگاهی دیگر (قسمت دویست وهجدهم)
سازمان ...صدا و سیما
نگاهی دیگر (قسمت دویست ونوزدهم)
حاجت خواستن نزد قبر والدین
خیانت لاریجانی یا احمدی نژاد
نگاهی دیگر (قسمت دویست وبيستم)
ماهی‌های دریا برای چه کسی استغفار می‌کنند؟
مجازات بی‌پروائی در گناهان
رئیس‌جمهور روحانی:
شادی مردم را هم به رسمیت بشناسید و اینقدر سختگیری نکنیم
کمترین وظیفه انسان در برابر خدای سبحان
دنیا نزد چه کسانی ناچیز است؟
یادداشتی از: احمد مسجد جامعی
یک حرف بس است
توصیه های کارشناس وزارت اطلاعات به مسافران خارج از کشور


 
آمار بازديد از سايت 
تعداد بازدید امروز: 2781
تعداد بازدید دیروز: 15105
بازدید کل: 20603648
مشاهده آمار کامل
تمامي حقوق براي هيئت انصارالخميني (ره) محفوظ است.