مقام معظم رهبری: به گفتار امام و کردار امام اهتمام بورزید ********** امام خمینی(ره): ان شاء الله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد 1367/4/29 **********امام خمینی(رحمة الله علیه) : حکومت آل سعود، این وهابیهای پست بیخبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند 1366/5/12 ********** امام خمینی (ره) شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است********** امام خمینی (ره): ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم************ امام خمینی(ره) ”من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید، علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید.„ ********** حُسنُ الخلاقِ یُدِّرُ الرزاقَ وَ یونِسَ الرِّفاقَ؛ خوش اخلاقى روزى ها را زیاد مى کند و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد. «نهج الفصاحه، ح 781» ************امام خمینی(س) علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند .هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق ********** بايد مسائل اسلامي حل بشود در اينجا و پياده بشود. بايد مستضعفين را حمايت بكنند، بايد مستضعفين تقويت بشوند حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحیفه امام – جلد 6 – صفحه 461 ************ اهمیّت فضای مجازی به انداره ی انقلاب اسلامی است "مقام معظم رهبری" ************* آن کسی قلمش قلم انسانی است که از روی انصاف بنویسد. امام خمینی (ره) ***********همان طوري که در سابق عمل مي‌شد، روضه‌خواني بشود، مرثيه گفته بشود، شعر و نثر در فضايل اهل بيت و در مصائب آنها گفته بشود. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام – جلد 15 – ص 332 ************ نگذاريد پيشكسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود به فراموشي سپرده شوند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ************ من در ميان شما باشم و يا نباشم، به همه شما وصيت و سفارش مي‌کنم که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ************ پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره‌هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است که متأسفانه با سياست‌هاي غلط حاکمان دست‌نشانده به خاک مذلت نشسته‌اند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 80 ************ پيغمبر اسلام تمام عمرش در امور سياسي بود، تمام عمرش را صرف كرد در سياست اسلامي، و حكومت اسلامي تشكيل داد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 15، ص 11 ************ امام به همه فهماند که انسان کامل شدن، علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. مقام معظم رهبری ************ راه ما راه امام خمینی است و در این راه با همه قدرت و قاطعیت خود حرکت خواهیم کرد. مقام معظم رهبری

 

 

 

تاريخ انتشار: 05 آبان 1396 ساعت 20:46:46
نگاهی از زاویه ای دیگر
طنز تلخ "گفتگو"(قسمت صدوهفتم)


گفتم: آقاجون عضو فقهای شورای نگهبان گفته براساس برداشتی از کلام امام(ره) در نقاطی که اکثریت مسلمان باشند غیرمسلمان نمی‌تواند بعنوان نماينده مسلمانان انتخاب گردد.
گفت: نمايندگی مجلس شورای اسلامی بدليل حق انحصاری قانون گذاری که بايد منطبق با قانون اساسی و شرع مقدس اسلام باشد نسبت به نمايندگی شوراهای شهر که متولی تصويب و نظارت بر حسن اجرای برنامه ، بودجه و امور خدمات شهری است از اهميت بسيار بالاتري برخوردار است لذا حضور قانونی اقليت های مذهبی در مجلس بيانگر سستی و غير قابل اتکا بودن منطق توضيحی عضو فقهای شورای نگهبان است.
گفتم: نمايندگان اقليتهای مذهبی به انتخاب هموطنان زرتشتی ، کليمی ، مسيحی و ارمنی انتخاب و بعنوان نماينده مردم ايران وارد مجلس شورای اسلامی می شوند در حالی که مسلمان نيستند.
گفت: براساس نص اصول قانون اساسی تمامی نمايندگان به يک اندازه نماينده ملت هستند نمايندگان يک رای دارند نمايندگان می توانند در تمام موضوعات کشور اعلام نظر و به تمام مصوبات رای دهند مصوبات با آراء مخالف و موافق نزديک می تواند با تجميع و همسويی رای نمايندگان اقليت مذهبی برای اکثريت مسلمان کشورمان تصويب يا فاقد رای باشد بنابراين اينکه نمايندگان توسط چه کسانی با چه مذهبی انتخاب می شوند مهم نخواهد بود.
گفتم: يعنی با استناد به منطق توضيحی فقيه شورای نگهبان در خصوص عضو غير مسلمان يکی از شوراهای شهر بطور اُولی اقليتهای مذهبی بدليل اثرگذاری مستقيم در قانونگذاری برای مسلمانان نبايد در مجلس شورای اسلامی نيز باشند؟
گفت: فقهای تدوين و تصويب کننده قانون اساسی قطعا با علم به مبانی فقهی اسلام نسبت به لحاظ حقوق اقليتهای مذهبی کشورمان در چرخه قدرت بذل توجه داشتند، امام راحل و ساير مراجع معظم تقليد وقت نيز با رای به قانون اساسی مذکور صحت شرعی چنين قوانينی را مورد تأييد قرار دادند اما اينکه چرا برخی فقهای شورای نگهبان امروز با استناد به فرازی از فرمايشات امام(ره) و برخلاف نص قانون اساسی و قانون انتخابات شوراها به چنين رويه ای روی آورده اند جای تأمل دارد.
شورای نگهبان در صورت باور به چنين استنباطی می توانستند در شرايط معمول دهه های گذشته و بدون ايجاد حساسيت در شرايط خاص انتخابات به توضيح و ارائه لايحه قانونی رفع ابهام از قانون شوراها اقدام کنند که هرگز چنين نکردند لذا بايد مسئوليت تبعات اجتماعی ، فرهنگی ، سياسی و امنيتی چنين اقدامات غير معمولی را پذيرا باشند.
گفتم: در صورت اصرار شورای نگهبان به ناديده انگاری نص قانون اساسی و قانون انتخابات شوراها با چه شرايطی مواجه خواهيم بود؟
گفت: موضوع مذکور با اصرار مجلس شورای اسلامی يا وزارت کشور به اجرای قوانين موجود طبيعتا بايد به مجمع تشخيص مصلحت نظام ارجاع و توسط مجمع اعلام نظر گردد. همچنين وژارت کشور بعنوان متولی اجراي قوانين انتخاباتی می تواند با اشاره به رويه جديد و مغاير با قانون اساسی و قانون انتخابات فقهای شورای نگهبان موضوع را جهت صدور دستور خدمت رهبری ارسال نمايد.
تلاش برخی فقهای شورای نگهبان برای ناديده انگاری نص قانون اساسی با استناد به يکی از فرازهای سخنان امام راحل در دهه شصت که اصولا انتخابات شورای شهر وجود و مفهوم نداشت می تواند به همه حوزه های قانونی و تصميم گيری تسری يافته و آغازی برای حذف عملی قانون اساسی در کشور باشد.
گفتم: آقاجون آيت الله یزدی عضو شورای نگهبان که در انتخابات خبرگان موفق به کسب رای اعتماد مردم نشد در خصوص نمايندگان اقليتهای دينی گفته اين ارفاق نظام اسلامي به اقليت‌هاست که اجازه داده برای خود نماینده داشته باشند.
گفت: مرور متن مذاکرات شورای انقلاب متشکل از علما و فقهای تدوين و تصويب کننده قانون اساسی مانند آيت الله مطهری ، آيت الله بهشتی ، آيت الله منتظری ، آيت الله مشکينی ، رهبری ، مرحوم آيت الله هاشمی ، آيت الله مهدوی کنی و بسياری ديگر بيانگر اين واقعيت است که هرگز چنين استنباطی نداشته و انتخاب و منتخب بودن را حق هر هموطن می دانستند.
گفتم: يزدی مدعی است استنباط فقهی ما متکی به فرمايشی از حضرت امام(ره) می باشد.
گفت: حضرت امام(ره) پايبندی به قانون اساسی و حتی قوانين جاری جمهوری اسلامی ايران را ارجح بر هر ديدگاه و نظری اعلام فرمودند قانون اساسی در حضور معظم له تدوين و مورد تأييد امام(ره) بود. انتخابات گذشته نيز تماما براساس همين قانون و ساير قوانين جاری برگزار شده است. منتخب زرتشتی شورای شهر يزد نيز در دوره قبل منتخب مردم و عضو شورا بود لذا استناد به جمله ای از امام برای ناديده انگاری قانون اساسی مبنای پر مخاطره ای برای قانونمندی کشور محسوب می گردد ضمن اينکه ولی فقيه حی برای پاسخگويی به ابهامات و شبهات در اختيار جامعه اسلامی قرار دارند که طبيعتا در مواجه فقهای شورای نگهبان با بن بست و ابهام بايد مورد رجوع فقهای شورای نگهبان نيز باشند.
گفتم: آيت الله يزدی عضو فقهای شورای نگهبان اظهار کردند که این ارفاقات در هيچ كجاي دنيا مشابه ندارد آن جوامعي كه خود را سكولار هم مي‌دانند اجازه مي‌دهند يك مسلمان نماینده شود؟
گفت: شايد يزدی واقعا نمی داند يا از اطلاعات عمومی کافی برخوردار نيست بهرحال ضروری است آيت الله يزدی عضو فقهای شورای نگهبان نيز بدانند که قيد شرط مذهب برای انتخاب نماينده در حال حاضر منحصر به چند کشور از است بايد بدانند که اکثر قريب به اتفاق کشورها در کنار ذکر شرايط عمومی مانند سلامت روانی و حداقل سن حتی شرط مليت را حذف و به تابعيت چندساله اکتفا کردند.
گفتم: يعنی در شرايط موجود مهاجری با مليت ايرانی و مذهب شيعه که تابعيت کشوری را پذيرفته می تواند بعنوان کانديد نمايندگی مجلس از سوی شهروندان کشور ميزبان با مذهبی متفاوت گردند.
گفت: آقاجون در همين لحظه ايرانيان قابل توجهی با مليت ايرانی و مذهب شيعه بعنوان منتخب مردم کشور ميزبان در مجالس کشورهايی مانند نيوزلند ، کانادا ، استراليا ، فرانسه.، بريتانيا ، آلمان ، سوئد و بسياری ديگر حضور و فعاليت دارند.

  تعداد بازديدها: 722


 
نظرات خوانندگان:
 

نظرات حاوي توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمي‌شود.

نام:
پست الکترونيک:
متن پيام:
تصوير امنيتي:


 
آخرين اخبار و مطالب 
روحانی خطاب به ترامپ:
با دم شیر بازی نکن؛ پشیمان‌کننده است / تنگه‌های زیادی داریم؛ هرمز فقط یکی از آنهاست / آمریکا بداند صلح با ایران مادر صلح‌ها و جنگ با ایران مادر جنگ‌هاست / در شرایط جدید، به دنبال اصلاح روابط عربستان، امارات و بحرین با ایران هستیم
مطهری:
مجمع تشخیص «منع رد صلاحیت منتخب مردم در مجلس» را در دستور کار قرار دهد
یادداشتی از: عبدالزهرا شاهرودی
در شهر «اسلام سیاسی»، بی جهت «کوچه های بن بست» نسازیم
در پی شهادت 11 تن از جان برکفان سپاه و بسیج
پیام وزیر اطلاعات به فرمانده محترم کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
ظریف:
در شرایط کنونی آمریکایی ها در هیچ جای دنیا اعتباری ندارند/ دولت آمریکا همیشه در مورد ایران و منطقه ما، مشکل «فهم» و درک داشته/ اینکه ما تلاش کنیم با روسیه، چین و اروپا روابط سازنده ای داشته باشیم، به معنای وابستگی نیست
پیام تسلیت وزیر اطلاعات در پی درگذشت آیت الله حاج مرتضی تهرانی
پوستر:
میلاد با سعادت حضرت امام رضا (ع)
کمبود توریست در کشور را نباید به گردن حجاب انداخت
امیرحسن‌ چهل‌تن:
رسانه ملی مدام بیسوادی و جهل می‌پراکند
یادداشتی از محمد توکلی:
الگو داریم، چه الگویی!
آلمان: اروپا در حال بررسی و اجرای مکانیزم های حفظ برجام است
در دیدار وزیر خارجه و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی؛
سید حسن خمینی: بدون تردید از گردنه ها عبور می کنیم
در حاشیه مراسم تجدید میثاق با آرمان های امام راحل؛
ظریف: گرچه مذاکره با اروپا را ادامه می دهیم اما معطل آنها نمی مانیم
مشکلات مسافران در روز پایانی ارز دولتی/ دریافت یورو در روز دستور توقف فروش!
یادداشتی از: ابوالفضل فاتح
ترمیم قانون اساسی /نظام وجود بحران را بپذیرد و برای حل آن چاره‌جویی کند /تجمل و اشرافی گری انتخاب خود مسئولان بوده و باید مجازات شود /اقتصاد کشور به اهلش سپرده شود
انصار الله یمن 352 نفر از همپیمانان عربستان را کشتند
آزمون سربلندی ایرانیان
نگاهی دیگر (قسمت سیصدوشست دوم )
آیت‌الله مرتضی تهرانی درگذشت
در پیامی؛
رهبر انقلاب درگذشت آیت الله حاج آقا مرتضی تهرانی را تسلیت گفتند
حمله تروریست های ضد انقلاب به پاسگاه مرزی نیروی زمینی سپاه/ شهادت 10 تن از رزمندگان اسلام

آرشیو همه مطالب


 
پربازديدها 
پیام تسلیت سید حسن خمینی به محمدجواد حق شناس
محمدعلی انصاری:
قدرت های بزرگ می خواهند ملت ایران وضعی به مراتب بدتر از عراق، سوریه، بحرین، فلسطین، یمن و افغانستان داشته باشند و هرگز رنگ استقلال و خودکفایی را نبینند
نه ... نه غربی
نگاهی دیگر (قسمت سیصدوپنجاه و نهم)
تیتر سازی تا ضوابط مخرب آرامش اقتصادی
نگاهی دیگر (قسمت سیصدوپنجاه و ششم)
پاسخ وزیر ارتباطات به سردار جلالی:
شاید نشود دزدی ابر‌ها را ثابت یا رد کرد، اما نبودن سرور در طبقه نهم ساختمان امام را می‌شود ثابت کرد؛ خبرنگاران ساعت ۱۴ امروز برای بازدید از طبقه نهم ساختمان زیرساخت دعوت هستند / در بحث نسخه‌های غیررسمی تلگرام، مرکز ملی فضای مجازی تصمیم گرفته، این نسخه‌ها در دوران گذار بمانند تا توانمندی لازم ایجاد شود / متعجبم چرا برخی با اهداف سیاسی و صحبت‌های نادرست، برای کشور هزینه‌تراشی می‌کنند / نمی‌شود مدام مطالبه کنیم و بگوییم لنگش کن
ثبات و آرامش
نگاهی دیگر (قسمت سیصدوپنجاه و هفتم)
مجید انصاری:
این افتخار نیست که گفته شود رهبری در ایران تنهاست
دادستان کل کشور:
به خدا قسم در موضوعات فرهنگی و حجاب برخورد قضایی جواب نخواهد داد
عراق میدان جنگ ایران و داعش !
نگاهی دیگر (قسمت سیصدوپنجاه و هشتم)
نامه شاهرودی به شورای نگهبان درباره‌‌ لایحه پالرمو
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران حج امسال:
سیاست شیطانی آمریکا درباره فلسطین هرگز محقق نخواهد شد
فارین پالسی:
اوباما معنای فریاد ظریف که گفت «هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید» را فهمید، اما ترامپ فعلا نه / اگر می‌خواهید بین آمریکا و ایران جنگ نشود، به این جمله وزیر خارجه ایران دقت بیشتری کنید
شما که به «ملیت» و «نژاد» بها نمی‌دادید!
10 نکته با علی مطهری دربارۀ تبار آفریقایی ملی‌پوشان فرانسوی
معاون رئیس‌جمهور:
لوایح چهارگانه برای ما بسیار حیاتی است /تصویب نشدن لوایح حتماً کشور را با خسارت‌های غیرقابل جبرانی مواجه می‌کند
وزیر بهداشت: پزشکان، بیماران را از داروی ایرانی نترسانند
یادداشتی از: سيد صادق آل طه
حاشیه‌ای بر سخنان دادستان کل کشور
وزیر ارتباطات تاکید کرد
باید آبروی کسانی که فساد می‌کنند را برد
نماینده تهران:
طرح عضویت اقلیت‌ها در شوراها با نظر محسن رضایی از دستور کار مجمع خارج شد
پوستر:
میلاد با سعادت حضرت امام رضا (ع)
به مناسبت سالروز پذیرش قطعنامه 598:
خاطره همسر امام خمینی (س) از ختم جنگ


 
آمار بازديد از سايت 
تعداد بازدید امروز: 5597
تعداد بازدید دیروز: 12625
بازدید کل: 22420920
مشاهده آمار کامل
تمامي حقوق براي هيئت انصارالخميني (ره) محفوظ است.