مقام معظم رهبری: به گفتار امام و کردار امام اهتمام بورزید ********** امام خمینی(ره): ان شاء الله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد 1367/4/29 **********امام خمینی(رحمة الله علیه) : حکومت آل سعود، این وهابیهای پست بیخبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند 1366/5/12 ********** امام خمینی (ره) شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است********** امام خمینی (ره): ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم************ امام خمینی(ره) ”من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید، علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید.„ ********** حُسنُ الخلاقِ یُدِّرُ الرزاقَ وَ یونِسَ الرِّفاقَ؛ خوش اخلاقى روزى ها را زیاد مى کند و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد. «نهج الفصاحه، ح 781» ************امام خمینی(س) علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند .هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق ********** بايد مسائل اسلامي حل بشود در اينجا و پياده بشود. بايد مستضعفين را حمايت بكنند، بايد مستضعفين تقويت بشوند حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحیفه امام – جلد 6 – صفحه 461 ************ اهمیّت فضای مجازی به انداره ی انقلاب اسلامی است "مقام معظم رهبری" ************* آن کسی قلمش قلم انسانی است که از روی انصاف بنویسد. امام خمینی (ره) ***********همان طوري که در سابق عمل مي‌شد، روضه‌خواني بشود، مرثيه گفته بشود، شعر و نثر در فضايل اهل بيت و در مصائب آنها گفته بشود. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام – جلد 15 – ص 332 ************ نگذاريد پيشكسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود به فراموشي سپرده شوند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ************ من در ميان شما باشم و يا نباشم، به همه شما وصيت و سفارش مي‌کنم که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ************ پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره‌هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است که متأسفانه با سياست‌هاي غلط حاکمان دست‌نشانده به خاک مذلت نشسته‌اند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 80 ************ پيغمبر اسلام تمام عمرش در امور سياسي بود، تمام عمرش را صرف كرد در سياست اسلامي، و حكومت اسلامي تشكيل داد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 15، ص 11 ************ امام به همه فهماند که انسان کامل شدن، علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. مقام معظم رهبری ************ راه ما راه امام خمینی است و در این راه با همه قدرت و قاطعیت خود حرکت خواهیم کرد. مقام معظم رهبری

 

 

 

تاريخ انتشار: 11 آبان 1396 ساعت 19:34:50
نگاهی از زاویه ای دیگر
طنز تلخ "گفتگو"(قسمت صدودهم)


گفتم: آقاجون امروز کانال بيسيمچی نوشته وقتی پوتین در محضر امام خامنه‌ای گزارش می داد از تحریم های اقتصادی آمریکا از سال ۲۰۱۴ تا اتکا اقتصاد روسیه به داخل کشور و خود باوری و پیشرفت صنعتشان، به یک باره احساس کردم گویا آنها سال اقدام و عمل، اقتصاد مقاومتی را اجرا کرده‌اند و از بیرون علی الخصوص آمریکا قطع امید کردند، و دولت مردان ما هنوز اندر خم یک کوچه‌اند،
فاعتبروا یا اولی الابصار ...
گفت: نويسندگان کانال اگر از مديران عالی کانال که مويی سپيد کردند می پرسيدند حتما متوجه می شدند که روسيه طی هشتاد سال گذشته تنها کشوری در جهان بود و هست که تمام نيازهای کشاورزی ، صنعتی و نظامی کشورش را راسا در داخل اتحاد جماهير شوروی سابق و روسيه امروز توليد کرده است شوروی که علی رغم برخورداری از دومين زرادخانه نظامی جهان و اقتصاد صد در صد خودکفا به يکباره فرو پاشيد و مضمحل شد، روسيه تحقير و در گِل مانده يلتسين با درايت و رهبری کم نظير پوتين در کمترين زمان ممکن به روزهای اوج بازگشت.
گفتم: مشابهات روسيه با کشورمان در برابر تحريم های آمريکا چيست؟
گفت: روسيه در هشتاد سال همزمان با آمريکا به بمب اتم و موشک های قاره پيما دست يافت.
روسيه با تکيه بر توانمندی علمی و ملی بی نظير موفق گرديد در هشتاد سال پيش که کمتر از 1% کشورمان، برق فوايه صنعت برق يعنی لامپ روشانايی را تجربه می کردند مرکز علمی و صنعتی ساگی بعنوان بزرگترين مرکز علمی ، تحقيقاتی و استاندارد سازی جهان را مورد بهره برداری قرار داد، مرکزی که علی رغم گذشت هشتاد سال همچنان بزرگترين در جهان محسوب می گردد.

روسيه هنوز مانند هشتاد سال پيش تنها کشوری است که برای گرمايش يک شهر از سيستم مرکزی بهره می برد.

روسيه بسيار بسيار پيش از آمريکا و اروپا و زمانی که مردم ما تصور می کردند سفر انسان با آهن از طريق آسمان پرداخته شياطين است با بهره گيری از تکنولژی که شايد در دهه های بعد نصيبمان شود تصوير فرود يوری گاگارين را در برابر ديدگان جهانيان به نمايش گذاشت هر چند ما چهل سال پس از واقعه، از اشتياق ديدن جعبه نمايش به هيجان می آمديم.

شايد هنوز بسياری ندانند که در ايام خريد اولين هواپيماهای ملخی توسط نيروی هوايی تازه تأسيس کشورمان هدف قرار گرفتن هواپيمای دور پرواز و استراتژيک 2 B آمريکا در سی هزار پايی توسط موشک های سام روسی جهان را بهت زده کرد. فراموش نمی کنيم آمريکا و تمام شرکای غربی و شرقي اش هنوز موفق نشدند ايستگاه فضايی مير روسی را که در حدود هفتاد سال پيش مورد بهره برداری قرار گرفت مشابه سازی کنند.
گفتم: کانال نويسان بيسيمچی قطعا از توان کم نظير و در برخی موارد بی نظير هشتاد ساله روسيه مطلع و منظورشان اقتصاد تجاری روسيه است که طبيعتا نمی تواند با توانمندی اقتصاد آمريکا برابری کند.
گفت: اولا که اقتصاد روسيه برای هيچ کشوری قابل اغماض نيست

دوما روسيه از همراهی متحدين استراتژيکی مانند چين ، هند ، کشورهای مشترک المنافع ، پيمانهای متعدد مانند شانگهای و ...برخوردار است که در شرايط دشوار قادر به اعطای پشتيبانی هستند.

سوما روسيه يکی از پنج قدرت دارای حق وتو است بنابراين هيچ اقدام جهانی مانند قطعنامه های عليه ايران برای اعمال فشار عليه روسيه قابل بهره برداری نيست.

چهارما روسيه در طول هشتاد سال گذشته همواره مقام اول يا دوم بازار توليد و صادرات تسليحات را در اختيار داشته است.

پنجما روسيه تنها قدرت همسطح يا بالاتر نظامی در برابر آمريکاست.

ششما هيچ کشوری جز آمريکا توان نسبی و جسارت اعلام تحريم عليه روسيه را نداشته و ندارد.
گفتم: بهرحال آمريکا در مواردی تحريم های محدود يکجانبه عليه برخی شرکت های روسی را اعلام کرده است.
گفت: بله اما همان شرکت ها در شرايط اعمال سنگين ترين تحريم های تاريخ سازمان ملل عليه کشورمان مجاز به ادامه فعاليت با ايران بودند.
گفتم: يعنی بدليل تفاوت های بنيادين شرايط دو کشور ايران و روسيه نمی توان به اقدام مشترک عليه تحريم آمريکايی اميد عملی داشت؟
گفت: آقاجون همانطور که رهبری هم در ديدار با پوتين فرمودند ايران و روسيه در موضوع سوريه و مقابله با تروريسم داعش موفق شدند با درک اهداف مشترک به اقدام همسان و مشترک هم دست يابند بنابراين بايد با درک واقعيات تفاوت های دو کشور و پرهيز از سوء استفاده از موضوعات سياست خارجی کشور به يارگيري های حقيرانه حزبی و گروهی با واقع بينی در مسير شناخت و بکارگيری موارد دارای منافع مشترک با ساير کشورها يار و همراه دولت بود.

  تعداد بازديدها: 489


 
نظرات خوانندگان:
 

نظرات حاوي توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمي‌شود.

نام:
پست الکترونيک:
متن پيام:
تصوير امنيتي:


 
آخرين اخبار و مطالب 
واردات قانونی و نشانی غلط قاچاق کالا
نگاهی دیگر (قسمت دویست وپنجاه وهشتم)
کشف تونل 70 کیلومتری داعش در تونس
ناگفته‌های استعفای شهردار تهران از زبان مشاورش/ جزئیات احضار شبانه نجفی
افزایش ظرفیت قطعه اسطوره های دفاع مقدس بهشت زهرا(س) ویژه والدین دو شهید به بالا / تکریم خانواده معظم شهدا به صورت عملی در دستور کار بهشت زهرا(س) است
بنر تسلیت هیئت انصارالخمینی (ره) به اخوان معزّای فقیه
حمله تند سناتور آمریکایی به بن سلمان:به جای حرف زدن به فقرای غزه کمک کن
ارزش های دهه شصت
عماد افروغ: با بهره گیری از اندیشه های امام(س) مدیریت دهه شصتی قابل احیاء است
امام خمینی: سیدالشهدا با فداکاری بی نظیر خود مکتب اسلام را نجات بخشید
یادداشتی از: حجت الاسلام هادی سروش
قدرت طلبی با هر انگیزه‌ای مردود است
پیام تسلیت سید حسن خمینی به حجت الاسلام و المسلمین آشتیانی
پیام تبریک وزیر اطلاعات به مناسبت روز پاسدار
تبعید یا کوچ اجباری
نگاهی دیگر (قسمت دویست وپنجاه وهفتم)
رجیستری بطلان ادعای قاچاق
نگاهی دیگر (قسمت دویست وپنجاه وششم)
فخر شهیدان”غزلی از علی اکبر پورسلطان (مهاجر) بمناسبت ولادت با سعادت حضرت سیّد الشهداء(ع)”
اختصاصی:
بمناسبت میلاد امام حسین (ع) "اثری جاودان از خانم شیرین نوشیروان"
اطلاعیه احتمال بروز اختلال در دسترسی این سایت
پیام تشکر وزیر اطلاعات از مقام معظم رهبری
آیت الله مکارم شیرازی:
موقعیت قم نسبت به سایر شهرها متفاوت است / دولتمردان آنگونه که باید به قم توجه ندارند؛ مسئولان به بهانه های مختلف شانه خالی می‌کنند / اگر به قم اهمیت دهند نتایج ملی و جهانی آن را خواهند دید
در پی درگذشت مرحوم مغفور بایرامعلی نقی زادگان
بنر تسلیت هیئت انصارالخمینی (ره)
دادستان تهران: دستورات لازم برای اجرای حکم مرتضوی به ضابطین داده شده / تأکید شده که باید حکم صادره اجرا شود

آرشیو همه مطالب


 
پربازديدها 
اختصاصی:
اثری آیینی از خانم شیرین نوشیروان بمناسبت عید سعید مبعث
اختصاصی:
ستاره ای بدرخشیدو ماه مجلس شد " اثری آیینی از خانم شیرین نوشیروان"
اختصاصی:
اثری آیینی از خانم شیرین نوشیروان بمناسبت ایام شهادت امام موسی کاظم (ع)
اختصاصی:
بمناسبت حلول ماه شعبان "اثری زیبا از خانم شیرین نوشیروان"
اطلاعیه درگذشت
اخوی گرامی جناب آقای حاج عظیم نقی زادگان دعوت حق را لبیک گفت
روسیه در سوریه
نگاهی دیگر (قسمت دویست وچهل وهشتم)
تصویری از مرحوم مغفور آقای بهرام نقی زادگان که در شب عید مبعث به دیار باقی شتافت
گردآورنده: حاج حسن وفایی
احادیثی گهر بار از حضرت امام موسی کاظم علیه السلام
دفاع معقول
نگاهی دیگر (قسمت دویست وچهل وششم)
اشتیاق و دشمنی
نگاهی دیگر (قسمت دویست وچهل وهفتم)
ایران و ائتلاف دیروز و امروز
نگاهی دیگر (قسمت دویست وچهل وپنجم)
گردآورنده: حاج حسن وفایی
احادیثی نورانی از پیامبر مکرم اسلام صلّی‌ الله‌ عليه‌ و آله
پوستر / پرتویی از کلام امام {ره}
اطلاعیه مراسم بزرگداشت برادر زاده ی دلبند حاجیه خانم خالقی (باقری)
دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی؛
رهبر معظم انقلاب: حمله‌ سحرگاه امروز به سوریه یک جنایت است/ رئیس‌جمهور آمریکا، رئیس‌جمهور فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتکارند
“آوای عشق” قصیده ای به میمنت بعثت رسول مکرّم اسلام، سروده ی علی اکبر پورسلطان (مهاجر)
اطلاعیه تسلیت
بمناسبت درگذشت همشیره ی مکرمه دکتر محمد باقر فقیه و اخوان گرامی
اطلاعيه مراسم بزرگداشت مرحوم بايرامعلي نقي زادگان
ایران هراسی و اسرائیل پذیری
نگاهی دیگر (قسمت دویست وچهل ونهم)
(بخش اول )
صد خصلت از خصوصیات اخلاقی و رفتاری پیامبر عظیم الشان اسلام (ص)


 
آمار بازديد از سايت 
تعداد بازدید امروز: 8465
تعداد بازدید دیروز: 19068
بازدید کل: 21126655
مشاهده آمار کامل
تمامي حقوق براي هيئت انصارالخميني (ره) محفوظ است.