امام خمینی (ره) والله اسلام تمامش سیاست است؛ ***** مقام معظم رهبری: به گفتار امام و کردار امام اهتمام بورزید ***** امام خمینی(ره): ان شاء الله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد 1367/4/29 ***** امام خمینی(رحمة الله علیه) : حکومت آل سعود، این وهابیهای پست بیخبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند 1366/5/12***** امام خمینی (ره) شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است ***** امام خمینی (ره): ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم ***** امام خمینی(ره) ”من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید، علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید.„ ***** حُسنُ الخلاقِ یُدِّرُ الرزاقَ وَ یونِسَ الرِّفاقَ؛ خوش اخلاقى روزى ها را زیاد مى کند و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد. «نهج الفصاحه، ح 781»***** امام خمینی(س) علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند .هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق ***** بايد مسائل اسلامي حل بشود در اينجا و پياده بشود. بايد مستضعفين را حمايت بكنند، بايد مستضعفين تقويت بشوند حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحیفه امام – جلد 6 – صفحه 461 ***** اهمیّت فضای مجازی به انداره ی انقلاب اسلامی است "مقام معظم رهبری" ***** آن کسی قلمش قلم انسانی است که از روی انصاف بنویسد. امام خمینی (ره) ***** همان طوري که در سابق عمل مي‌شد، روضه‌خواني بشود، مرثيه گفته بشود، شعر و نثر در فضايل اهل بيت و در مصائب آنها گفته بشود. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام – جلد 15 – ص 332 ***** نگذاريد پيشكسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود به فراموشي سپرده شوند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** من در ميان شما باشم و يا نباشم، به همه شما وصيت و سفارش مي‌کنم که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره‌هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است که متأسفانه با سياست‌هاي غلط حاکمان دست‌نشانده به خاک مذلت نشسته‌اند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 80 ***** پيغمبر اسلام تمام عمرش در امور سياسي بود، تمام عمرش را صرف كرد در سياست اسلامي، و حكومت اسلامي تشكيل داد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 15، ص 11 ***** امام به همه فهماند که انسان کامل شدن، علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. مقام معظم رهبری ***** راه ما راه امام خمینی است و در این راه با همه قدرت و قاطعیت خود حرکت خواهیم کرد. مقام معظم رهبری

 

 

 

تاريخ انتشار: 29 آذر 1398 ساعت 00:05:26
نگاهی دیگر(قسمت ششصدودهم)
نظریه قدرت و ذلت

گفتم: آقاجون سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه در بازدید از پردیس نوآوری شهید تهرانی مقدم اظهار کرد: در دنیای امروز یا باید قدرتمند و خود اتکا بود یا وابسته و ذلیل و راه سومی وجود ندارد.
گفت: نظریه سرلشکر سلامی مبنی بر دو قطبی سازی جهان بر اساس دو مفهوم قدرت و ذلت باید قادر به توضیح واقعیات بیرونی و ملموس متعددی باشد.
*باید با ایجاد مفهومی کاربردی به ساده سازی تحلیل عینی جهان و جغرافیای سیاسی کمک کند، مانند نطریه دو قطبی جهان که با مصداق سازی بلوک شرق و غرب قادر بود به مدت هفتاد سال گزینه های انتخابی کشورها را به سادگی و بسیار ملموس مورد تعریف قرار دهد.
*مولفه های سازنده قدرت و ذلت کدام است؟ رابطه معنایی کشورهای قدرتمند و ذلیل چیست؟ آیا تلاش کشورها برای دستیابی به قدرت به معنای ورود به باشگاه قدرتمندان و تقابل ذاتی با اعضای باشگاه ذلیلان نیست؟

گفتم: نظریه سردار سلامی بطور ساده براساس دو قطبی قدرت و ذلت تعریف می شود، باشگاه قدرتمندان و باشگاه کشورهایی که ذلت را انتخاب یا گرفتار زندگی ذلیلانه هستند.
گفت: فرمانده کل سپاه تصریح کرد: گروه سومی را به رسمیت نمی شناسد جهان در دو گروه مجزای قدرتمندان و ذلیلان قابل تقسیم است، لذا کشورها اگر در گروه قدرت قابل تعریف نباشند به اعتقاد ایشان قطعا از گروه ذلیل هستند.
گفتم: سرلشکر سلامی با انکار قطعی امکان فعالیت بعنوان گروه سوم مشابه آنچه در قرن بیستم به کشورهای غیر متعهد و در حال توسعه می شناختیم عملا در صدد احیای دو قطبی اغنیا و ضعفا نظریه پردازی کرده است، دو قطبی که باید هر لحظه در انتظار جنگ یا قیام ذلیلان علیه قدرتمندان باشد.
گفت: تقسیم جهان بر مبنای مفاهیم ارزشی مانند استضعاف و استکبار یا براساس نظریه فرمانده کل سپاه، قدرت و ذلت بدلیل قابلیت تطبیق و تعبیر افکار و عمل افراد تا کشورها، از قابلیت تعریف حداقلی در جغرافیای سیاسی جهان برخوردار است.
بطوریکه شما می توانید حتی با استناد به آیات و روایت، فرعون را در شرایطی جلوه ملموس استکبار ورزی و در عین حال گرفتار استضعاف خود گم گشتگی بدانید که باید توسط موسی نبی الله برای تکبر زدایی و همزمان، رهایی از استضعاف حیرانی و سرگردانی به خدا دعوت گردد.

گفتم: شاید سرلشکر سلامی در صدد توضیح کاربردی سیاسی تعبیر مقام معظم رهبری از مفاهیم استضعاف و استکبار است، تعبیری که بتواند با قرار دادن کشورهای مختلف در دو بلوک متقابل قدرت و ذلت به نوعی به رسالت ایران در چنین عصری بپردازد.
گفت: استضعاف و استکبار دو مفهوم معیاری برای بیان موقعیت و شرایط فردی ، اجتماعی تا اقتصادی و فرهنگی و حتی سیاسی هستند. یعنی می توانیم با مطالعه و تطبیق عملکرد افراد تا کشورها در مقایسه با معیارهایی به تعیین موقعیت در محور منحنی دو قطبی استضعاف تا استکبار بپردازیم.
چنانکه استکبار شیطان بدلیل سرپیچی از فرمان خدا اعلام می شود
قَالَ يَا إِبْلِيسُ مَا مَنَعَكَ أَنْ تَسْجُدَ لِمَا خَلَقْتُ بِيَدَيَّ أَسْتَكْبَرْتَ أَمْ كُنْتَ مِنَ الْعَالِينَ در حالیکه شیطان که ساجد است اقرار دارد در برابر اراده خدا هیچ نیست چنانکه بسیاری از اغنیا بدلیل عجز در اعلام بندگی مستضعف هستند إِنَّ الَّذِينَ تَوَفَّاهُمُ الْمَلَائِكَةُ ظَالِمِي أَنْفُسِهِمْ قَالُوا فِيمَ كُنْتُمْ قَالُوا كُنَّا مُسْتَضْعَفِين
گفتم: مفهوم استضعاف و استکبار در صدد تعیین جایگاه و داشته های دنیاییِ فرد یا جامعه نیست و بیشتر به روحیات و باورها تاکید دارد؟
گفت: سلطنت فراگیر داوود و سلیمان نبی که از حیث قدرت بی نظیر بود، هرگز به معنای ابتلا به استکبار نبوده و نیست در حالی که کاهنان تحت حاکمیت داوود و سلیمان نبی سلام الله علیهما شاید از بالاترین استکبار برخوردار بودند، بر همین منوال مفاهیم مورد استفاده در نظریه فوق قادر به توضیح قدرت در جغرافیای سیاسی نیست و می تواند حامل اغتشاش فکری مخاطب گردد.
گفتم: بنابر نظریه فرمانده کل سپاه، قدرت - ذلت رابطه مشخص و تعریف شده ای با مفهوم حق و باطل یا عدالت و ظلم ندارد یعنی افراد تا کشورها می توانند قدرتمند ، عادل و به حق باشند، چنانکه ضعبف می تواند به همان اندازه ظالم و باطل باشد بنابراین قدرت - ذلت حامل بار ارزشی خاصی نخواهد بود چنانکه توصیه نظریه ایشان تلاش برای حضور در باشگاه قدرتمندان است، نه لزوما باشگاه حامیان عدالت که برای تحقق حق مجاهدت می کنند.
گفت: شاید مخاطب حجت الاسلام حاج صادقی رییس جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه مبنی بر انحصار نظریه پردازی به ولی فقیه و لزوم تبعیت تعبدی سطوح مختلف مدیران کشور ناظر بر نظریه سردار باشد، شاید حاج صادقی در آغاز پذیرش ریاست دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه در صدد تذکر غیر رسمی به فرماندهان عالی رتبه برای بازگشت به حوزه فعالیت نظامی و پرهیز از نظریه پردازی دینی و سیاسی بوده است.

  تعداد بازديدها: 167


 
نظرات خوانندگان:
 

نظرات حاوي توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمي‌شود.

نام:
پست الکترونيک:
متن پيام:


 
آخرين اخبار و مطالب 
نظرآیت الله مکارم شیرازی درباره "طب اسلامی": نداریم
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
نفوذی اسرائیل کیست؟
افکار روحانی کتاب سوز:
از تکفیر ابن سینا تا ادعای درمان کما با روغن کنجد
مهدی نصیری و مهدی بازرگان؛ آموزه‌های یک اعتراف پس از 25 سال/ سیاست و 50 سالگی
پلمب منزل مسکونی مداح معروف تکذیب شد
رکورد استفاده از تلگرام در سال ۹۸ شکسته شد
شلیک چند راکت به اطراف سفارت آمریکا در بغداد
چطور بنزین بزنیم که سهمیه‌مان هدر نرود؟ / این ۵ مرحله را انجام دهید
از «حیا نداری؟» تا «خیلی بی‌غیرتی» و درخواست فوری برکناری؛ تشدید حملات جریان پایداری علیه ظریف / ترفند ظریف که منتقدانش آن را ندیدند
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
مجلس اول تراز شرافتمندی
تل آویو مجوز سفر اسرائیلی ها به عربستان را صادر کرد
خاطره شنیدنی شیخ حسین انصاریان از علامه جعفری
اطلاعیه:
برگزاری مراسم عزاداری حضرت فاطمه‌زهرا (س) در حرم امام خمینی (س)
واکنش سخنگوی سپاه به ادعای مطرح شده در مورد شیوه تامین بودجه سپاه
استرس مو‌ها را سفید می‌کند
10 چایی که به شما در کاهش وزن کمک می‌کند
باهنر تایید کرد:
ردصلاحیت یک امام‌جمعه به دلیل عدم التزام به اسلام!
عبدالواحد موسوی لاری خبر داد:
ردصلاحیت یک امام جمعه‌ به دلیل عدم التزام به اسلام!
با گروگان گرفتن آمریکایی‌ها می‌توانیم در سال ۵۴ ميليارد دلار درآمد داشته باشیم!
واکنش‌ها به راهکار حل مشکلات اقتصادی ایران از طریق گروگان‌گیری!
میدل ایست آی بررسی کرد؛
نتایج ناخواسته ترور سردار سلیمانی / امارات، اسرائیل و کردستان عراق میزبان مناقشات بعدی خواهند بود؟ / ترامپ شکلی از قانون مورفی را ثابت کرد: مطمئن باشید بدترین گزینه را انتخاب می‌کنم!

آرشیو همه مطالب


 
پربازديدها 
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
خطبه نماز جمعه مقام معظم رهبری
مسیح مهاجری:
به اعتقاد من اگر ایشان [آقای هاشمی] در این دو سه سال اخیر حضور داشتند، ما به چنین بحران‌هایی نمی‌رسیدیم؛ نه در مسائل اقتصادی و نه در مسائل اجتماعی. دلیلش هم این است که آقای هاشمی به‌خصوص در این در دو دهه اخیر به شدت در صدد نزدیک کردن مردم و مسئولین بودند
لاریجانی:
اظهارات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد صلاحیت نمایندگان به دلایل اقتصادی درست نیست
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
ده فرمان نجات ایران
تصویری از شناسنامه جدید شهید حاج قاسم سلیمانی
عضو جامعه مدرسین:
انتخابات یک وجهه ملی، انسانی برای ایران است/ شورای نگهبان باید رفیق بازی را کنار بگذارد/ من با این حرف ها که فلانی انقلابی است و فلانی انقلابی نیست، سخت مخالف هستم
سخنگوی دولت:
کدخدایی تیری به پیکر وحدت ملی نشاند
مدعی العموم باید ورود می‌کرد
واکنش مسیح مهاجری به اظهارات کدخدایی، علم الهدی و دو کارشناس شبکه افق
یادداشتی از: سعید حجاریان
نشر اصادیق!
ظریف:
در صورت ارسال پرونده ایران به شورای امنیت، از NPT خارج می‌شویم
یادداشتی از: جعفر محمدی*
زنگ خطر برای آینده ایران: تهی شدن ذخیره ژنتیکی کشور از ضریب هوشی بالا
تل‌آویو:
تحریم حزب‌الله توسط انگلیس به درخواست اسرائیل انجام شد
یادداشتی از: مهرداد خدیر
وقتی که فرزند آیت‌الله جنتی هم قانع نمی‌شود!
یادداشتی از: عبدالرحمن نجل‌رحیم*
خاصیت ماندگاری و سرایت جمعی دروغ
سردار قاآنی:
با همت آزادمردان سرتاسر عالم دشمنان سردار سلیمانی را خواهیم زد
سید مصطفی هاشمی طباء:
اظهارات کدخدایی در مورد ردصلاحیت ها مبهم است؛ حداقل اعلام کنید به چه دلیل یک شخص به اسلام التزام عملی ندارد
سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان حج
سایت نشریه الریاضیه عربستان مدعی شد:
کنفدراسیون فوتبال آسیا رسماً نمایندگان ایران را از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا محروم کرد
حمایت "برنی سندرز" از ایران در ماجرای تسخیر سفارت آمریکا در تهران
پیام تسلیت رهبر انقلاب به آیت‌الله سیدجعفر کریمی


 
آمار بازديد از سايت 
تعداد بازدید امروز: 6483
تعداد بازدید دیروز: 9027
بازدید کل: 30223025
مشاهده آمار کامل
تمامي حقوق براي هيئت انصارالخميني (ره) محفوظ است.