امام خمینی (ره) والله اسلام تمامش سیاست است؛ ***** مقام معظم رهبری: به گفتار امام و کردار امام اهتمام بورزید ***** امام خمینی(ره): ان شاء الله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد 1367/4/29 ***** امام خمینی(رحمة الله علیه) : حکومت آل سعود، این وهابیهای پست بیخبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند 1366/5/12***** امام خمینی (ره) شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است ***** امام خمینی (ره): ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم ***** امام خمینی(ره) ”من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید، علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید.„ ***** حُسنُ الخلاقِ یُدِّرُ الرزاقَ وَ یونِسَ الرِّفاقَ؛ خوش اخلاقى روزى ها را زیاد مى کند و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد. «نهج الفصاحه، ح 781»***** امام خمینی(س) علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند .هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق ***** بايد مسائل اسلامي حل بشود در اينجا و پياده بشود. بايد مستضعفين را حمايت بكنند، بايد مستضعفين تقويت بشوند حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحیفه امام – جلد 6 – صفحه 461 ***** اهمیّت فضای مجازی به انداره ی انقلاب اسلامی است "مقام معظم رهبری" ***** آن کسی قلمش قلم انسانی است که از روی انصاف بنویسد. امام خمینی (ره) ***** همان طوري که در سابق عمل مي‌شد، روضه‌خواني بشود، مرثيه گفته بشود، شعر و نثر در فضايل اهل بيت و در مصائب آنها گفته بشود. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام – جلد 15 – ص 332 ***** نگذاريد پيشكسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود به فراموشي سپرده شوند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** من در ميان شما باشم و يا نباشم، به همه شما وصيت و سفارش مي‌کنم که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره‌هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است که متأسفانه با سياست‌هاي غلط حاکمان دست‌نشانده به خاک مذلت نشسته‌اند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 80 ***** پيغمبر اسلام تمام عمرش در امور سياسي بود، تمام عمرش را صرف كرد در سياست اسلامي، و حكومت اسلامي تشكيل داد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 15، ص 11 ***** امام به همه فهماند که انسان کامل شدن، علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. مقام معظم رهبری ***** راه ما راه امام خمینی است و در این راه با همه قدرت و قاطعیت خود حرکت خواهیم کرد. مقام معظم رهبری

 

 

 

تاريخ انتشار: 26 فروردين 1399 ساعت 23:06:07
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
معمای اقتصاد ایران 2 (هزینه عوامل تولید)

✍️آیا با افزایش سطح عمومی قیمت ها نباید حقوق کارکنان و دستمزد کارگری و دریافتی بازنشستگان را اصلاح کرد؟
✍️تولید کالا و خدمات مستلزم بکارگیری ترکیبی از عوامل کار ، ابزار ، تکنولوژی و سرمایه است عواملی که بابت سهم در تولید و ایجاد ارزش افزوده مستحق دریافت حقوق و دستمزد شناخته می شوند . حقوق و دستمزد در روند تولید کالا و خدمات حتی مبتنی بر سرمایه و تکنولوژی از مهمترین عوامل صرف هزینه هستند.
✍️افزایش حقوق و دستمزد در تولیدات کالا و خدمات توام با انباشت مشکلات و محدودیت ها یا نیاز به افزایش دقت ، سرعت و حجم تولید و خدمات علی الخصوص در مواجهه با روند صعودی حقوق و دستمزد باعث جایگزین سازی عامل کار با عوامل ابزار و تکنولوژی می شود . اگر جایگزین سازی نیز مقدور نباشد تحمل زیان و توقف فعالیت اجتناب ناپذیر خواهد بود.
✍️افزایش تیراژ تولید و کاهش هزینه سرانه محصول(هزینه متوسط) قیمت محصول را کاهش و درآمد نهایی را افزایش می دهد بنابراین افزایش هزینه عوامل دارای ارزش افزوده به کاهش هزینه نهایی محصولات ، افزایش تولید و فروش و کسب درآمد بالاتر منجر می شود.
✍️قانونگذار با اعمال سیاست حمایت مستقیم از عامل نیروی کار (افزایش تکلیفی حقوق و دستمزد) و ابلاغ سیاست های دستور همزمان ارزان سازی دسترسی به عامل ابزار ، سرمایه و حتی تشویق تولید براساس عامل تکنولوژی محور عملا استفاده از تولید کالا و خدمات کار محور را غیر اقتصادی می کند . افزایش تکلیفی هزینه ی عامل کار مهمترین مفهوم اقتصادی (هزینه - فایده) را در مدیریت تولید حذف و اعمال مدیریت کارآمد را ناممکن می سازد.
✍️علم اقتصاد ارزش عامل کار را تابعی از بازدهی و بهره وری در روند تولید نهایی کالا و خدمات می داند ، لذا عامل ایجاد ارزش افزوده و افزایش درآمد نهایی بنگاه شایسته دریافتی (حقوق و دستمزد) بالاتر شناخته می شود و متقابلا هر عامل کار با ارزش افزوده کم با هدف رفع ناکارآمدی و افزایش کارایی از چرخه خارج خواهد شد.
✍️بنگاه با درآمد ثابت یا نزولی برای حفظ و ادامه ی فعالیت باید ضمن پرهیز از پرداخت هر هزینه اضافه به عوامل تولید یا ایجاد هزینه جدید در صدد کاهش هزینه های ثابت - متغیّر و البته تغییر شرایط مانند اتکا به تکنولوژی جدید یا زمینه تولید مانند تغییر محصول و شکل ارائه خدمات باشد.
✍️بدیهی است افزایش هزینه تکلیفی عوامل تولید بدون افزایش درآمد مناسب دستاوردی جز سرعت بخشیدن به حرکت بنگاه در بخش نزولی منحنی بهره وری ، کاهش درآمد ، زیان انباشته و توقف فعالیت ندارد.
✍️قانونگذار باید بداند که با تبعیت از نگاه سیاسی به اقتصاد ملی و افزایش تکلیفی حقوق و دستمزد بطور مستقیم به افزایش هزینه تولید و قیمت محصول نهایی کمک کرده و تقاضای بازار و بلافاصله حجم تولید را کاهش می دهد . ایکاش قانونگذار متوجه می شد که کاهش تولید هیچ دستاوردی جز نابودی کارفرما ، مازاد نیروی کار ، نرخ بالای بیکاری و گسترش فقر عمومی ندارد.
✍️علم اقتصاد بهترین شیوه ی جبران فشارهای تورمی و حمایت از قدرت خرید دریافت کنندگان حقوق و دستمزدهای ثابت را در رونق بازار ، افزایش تولید ، کاهش هزینه متوسط تولید و هزینه نهایی سرمایه می داند.
✍️قانونگذار باید با تمرکز تام بر حمایت از ساده و سالم سازی روند تولید کالا و خدمات نسبت به انتقال بار حمایتی حقوق بگیران به اقتصاد بخش عمومی و تامین اجتماعی حکومتی اقدام کنند.
✍️قانونگذار باید درک کند که کارفرما اعم از دولتی تا خصوصی مستقیما مسئول شرایط ازدواج تا مسکن نیروی کار نیست ، بلکه رابطه کارفرما و نیروی کار در چارچوب پرداخت هزینه خرید ارزش افزوده عامل نیروی کار قابل تعریف است.
✍️قانونگذار باید درک کند که انتقال توزیع ثروت از سهم درآمد نهایی به بخش تولید ثروت (روابط کار) سم مهلک فعالیت اقتصادی (هزینه - فایده)  است ، همانطور که با تکرار روش مذکور عملا بزرگترین واحدهای تولید صنعتی کشور را هم در معرض ورشکستگی و تعطیلی کامل قرار دادیم.۲۶فروردین۹۹

  تعداد بازديدها: 208


 
نظرات خوانندگان:
 

نظرات حاوي توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمي‌شود.

نام:
پست الکترونيک:
متن پيام:


 
آخرين اخبار و مطالب 
بازداشت پسر همراه رومینا
سخنگوی وزارت بهداشت مطرح کرد:
بهترین راه پیشگیری از کرونا در حال حاضر
یادداشتی از: ​عبدالرحیم اباذری
علی لاریجانی؛ منادی اعتدال
حجت الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری:
نگاه اسلام و امام این است که مردم آقا باشند/ کرونا نشان داد جامعه‌ای بشدت شکننده از نظر اقتصادی داریم/ حتی کرونا هم نتوانست ما را از شعارزدگی دور کند
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
گام یازدهم
پیام تبریک وزیر اطلاعات به دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی
با نشانه‌های کمبود ویتامین D در بدن آشنا شوید
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
جنجالی‌ترین مجلس پس از انقلاب
یک افشاگری تازه توسط یک نماینده مجلس دهم
مجلس‌هفتمی‌ها هنوز در خانه ملت سکونت دارند!
روایت سید حسن نصرالله از یک نوار صوتی منتشرنشده از امام موسی صدر/ حزب‌الله لبنان از چه اتفاقی می‌ترسد؟
واکنش دفتر رهبر انقلاب اسلامی به ماجرای قتل رومینا اشرفی
تبریک روحانی به قالیباف در پی انتخاب وی به ریاست مجلس
درهای مسجد الاقصی از یکشنبه آینده باز می‌شود
قالیباف پایین تر از لاریجانی ایستاد / آیت‌الله هاشمی همچنان رکوددار
آمریکا معافیت‌های هسته‌ای ایران را لغو کرد / پومپئو: تحریم‌ها در یک دوره ۶۰ روزه باز خواهند گشت
انتصاب دکتر لاریجانی به مشاورت رهبری و عضویت در مجمع تشخیص مصلحت
با کسب با 231 رای؛
قالیباف رئیس مجلس یازدهم شد
نکته‌های تاریخی/شیرعلی‌نیا,
تکذیب خاطره‌ی کیهان با عنوان «غربزدگیِ سید محمد خاتمی به روایت پدر!»
اطلاعیه تسلیت هیئت انصارالخمینی (ره):
بمناسبت درگذشت مرحوم مغفور شادروان آقای جعفر زارع
فتوای حضرت آیت الله سیستانی درباره برگزاری نماز جماعت در مساجد با حفظ فاصله

آرشیو همه مطالب


 
پربازديدها 
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
استهلال سیاسی
پیام وزیر اطلاعات به مناسبت عید سعید فطر
یادداشتی از: *علی اکبرسبزیان
خدا، خمینی، خرمشهر
تصاویر از نمای بیرونی حسینیه انصارالخمینی (ره) بخش بیست و دوم
موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان به مناسبت عید سعید فطر
امام خمینی(س):
عید شریف فطر عید است برای ضیافت الله
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
متشکرم ایران
به همت مهندس سعید رحیمی
تصویری از مقبره ی شهیدان والامقام حمید رحیمی و علی اصغر پورسلطان
یادداشتی از: نجفقلی حبیبی
توضیحاتی در باب شرح دعای سحر امام خمینی/ بخش دوم
حجت الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری:
ورود نفتکش‌های ایرانی به ونزوئلا واقعه‌ای تاریخی به حساب می‌آید/ مسئولان تلاش کنند بر مشکلات داخلی نیز فائق آیند
اطلاعیه تسلیت هیئت انصارالخمینی (ره):
بمناسبت درگذشت مرحوم مغفور شادروان آقای جعفر زارع
پیام تسلیت سید حسن خمینی به آیت‌الله نظری خادم الشریعه
حجت الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری:
ورود نفتکش‌های ایرانی به ونزوئلا واقعه‌ای تاریخی به حساب می‌آید/ مسئولان تلاش کنند بر مشکلات داخلی نیز فائق آیند
پیام رهبر انقلاب به مناسبت آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی
پیام امام به مناسبت گشایش اولین دوره مجلس شورای اسلامی
ماجرای سوءقصد به جان هاشمی به روایت خودش: گفتند از طرف ناطق نوری نامه ای آورده اند اما...
آخرین جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س)؛
محمدعلی انصاری: برای احترام به سلامت مردم روز 14 خرداد در حرم مطهر امام مراسم نداریم/ سخنرانی رهبر معظم انقلاب زنده پخش می شود
در مراسم افتتاح یازدهمین دوره مجلس؛
روحانی: ترجیح منافع ملی بر منافع بخشی و جناحی اساس کار برای همکاری دولت و مجلس خواهد بود
عید آمد " قصیده ای بمناسبت حلول ماه شوّال سروده ی علی اکبر پورسلطان (مهاجر) "
فتوای حضرت آیت الله سیستانی درباره برگزاری نماز جماعت در مساجد با حفظ فاصله


 
آمار بازديد از سايت 
تعداد بازدید امروز: 6000
تعداد بازدید دیروز: 9063
بازدید کل: 31757626
مشاهده آمار کامل
تمامي حقوق براي هيئت انصارالخميني (ره) محفوظ است.