تاريخ انتشار: 11 آذر 1397 ساعت 20:55:00
عراق اجازه استفاده از خاکش برای ضربه زدن به ایران را نمی دهد


دبیرکل حزب الدعوه و نخست وزیر اسبق عراق در گفتگویی در جریان سفر اخیرش به تهران برای شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی که روز یکشنبه در رسانه های منطقه ای و عراقی منتشر شد تاکید کرد که عربستان سعودی حامی داعش بوده است و عراق هرگز وارد ائتلافی با سعودی یا آمریکا علیه ایران نخواهد شد و عراق اجازه استفاده از خاکش برای ضربه زدن به ایران را نمی دهد.

معاون سابق رئیس جمهوری عراق در گفتگویی در جریان سفر اخیرش به تهران برای شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی که روز یکشنبه در رسانه های منطقه ای و عراقی منتشر شد تاکید کرد که عربستان سعودی حامی داعش بوده است و عراق هرگز وارد ائتلافی با سعودی یا آمریکا علیه ایران نخواهد شد.


وی همچنین تصریح کرد که عراق اجازه استفاده از خاکش برای ضربه زدن به ایران را نمی دهد.


نوری مالکی گفت: عراق جزیی از ائتلاف ضد ایرانی به رهبری کشورهایی مانند عربستان که حامی داعش بوده اند و ویرانی و جنگ را به عراق آوردند نخواهد بود.


این رهبر سیاسی برجسته عراق همچنین از 'عادل عبدالمهدی' نخست وزیر عراق خواست کشورش را از محور آمریکا خارج کند چرا که ائتلاف های سیاسی در عراق اجازه باقیماندن این کشور در جبهه و محور آمریکا را نمی دهد.


'حیدر العبادی' نخست وزیر وقت عراق چند سال پیش در مصاحبه مطبوعاتی تصریح کرده بود که (تا سال 2007) بیش از پنج هزار انتحاری سعودی در عراق علیه غیرنظامیان عملیات تروریستی انجام داده اند.
*ایرنا

  تعداد بازديدها: 635
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=81921
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.