تاريخ انتشار: 17 اسفند 1397 ساعت 20:08:43
روحانیت الگوی جامعه است / روحانیت باید از تفرقه و چند دستگی بر حذر باشد

روحانیون الگوی جامعه هستند و ما باید همه رفتارهای خود را به گونه ای تنظیم کنیم که مردم با مشاهده منش و رفتارمان درس اخلاق بگیرند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، آیت الله علوی گرگانی در دیدار جمعی از اساتید و طلاب حوزه های علمیه قم و گرگان اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب سدی محکم در برابر نفوذ دشمنان است و به خوبی همه جوانب جامعه را اداره می‌کنند و باید این شخصیت را حفظ کرده و نسبت به آن غفلت نورزیم.

او افزود: روحانیت باید منویات مقام معظم رهبری را نصب العین خود قرار دهد، نقطه مرکزی بیان مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب سپردن مسئولیت‌های کشور به جوانان است، بنابراین مسئولین باید نواقص موجود را برطرف کرده و به جوانان میدان دهند و به منویات رهبری جامه عمل بپوشانند.

او با بیان اینکه روحانیت باید از تفرقه و چند دستگی بر حذر باشد، تصریح کرد: روحانیون الگوی جامعه هستند و ما باید همه رفتارهای خود را به گونه ای تنظیم کنیم که مردم با مشاهده منش و رفتارمان درس اخلاق بگیرند.

این استاد حوزه علمیه گفت: الفت میان قلوب مسلمانان یکی از نعمت‌های بزرگ الهی است، وحدت بر حول محور توحید نعمت بزرگی است که همه ما موظف هستیم از آن قدردانی کنیم.

آیت الله علوی گرگانی با تاکید بر اینکه روحانیت امروز باید به روز باشد و مطابق نیازهای جامعه سخن بگوید، ادامه داد: انسان‌هایی که از تمکن مالی و ثروت بهره مند هستند باید به دیگران نیز کمک رسانی کنند، زیرا انفاق و بذل و بخشش به مال و ثروت انسان برکت می‌بخشد.

او خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب یک نعمت بزرگ از جانب خداوند هستند و امروز همه ما باید تلاش کنیم تا حق رهبری را ادا کنیم، ایشان هم در زمان امام خمینی (ره) و هم در حال حاضر شخصیت والایی داشته و دارند.

او گفت: نقطه مرکزی بیان مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب سپردن مسئولیت‌های کشور به جوانان است، بنابراین مسئولان باید نواقص موجود را برطرف کرده و به جوانان میدان دهند و به منویات رهبری جامه عمل بپوشانند.

  تعداد بازديدها: 878
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=82798
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.