تاريخ انتشار: 13 فروردين 1398 ساعت 22:27:33
امکان اسکان 400 هزارنفر از ساکنان حوضه کرخه خوزستان فراهم شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان با اشاره به لزوم تامین اقلام مورد نیاز ساکنان در معرض خطر سیل گفت: امکان اسکان برای 400 هزارنفر از ساکنان روستاهای حوضه کرخه فراهم شد.

علی بحرینی روز سه شنبه در نشست کمیته پشتیبانی سیل خوزستان در محل استانداری ادامه داد: در بین افراد مستقر در اردوگاه های در نظر گرفته شده بسته های غذایی شامل 22 قلم کالای اساسی توزیع می شود. 
وی ادامه داد: براساس تصمیم امروز شورای تامین استان، مقرر شد کمیته ای درخصوص نیاز سنجی نقاط آسیب دیده و در معرض خطر سیل تشکیل شود تا تصمیم گیری بهتر شود. 
بحرینی با اشاره به لزوم تامین اقلام و تجهیزات مورد نیاز پیشگیری از سیل و امداد رسانی به آسیب دیدگان ادامه داد: اگرچه امیدواریم سیل با حداقل خسارت به پایان برسد اما خود را برای سخت ترین شرایط آماده کردیم. 
وی درخصوص کمک رسانی از سایر استان ها و منابع ملی گفت: این مساله در کمیته پشتیبانی بررسی می شود، درحال حاضر تمام دستگاه های استان از جمله شرکت های آب و فاضلاب، برق، هلال احمر و آموزش و پرورش امکانات خود را برای عبور از شرایط فعلی در اختیار ما قرار داده اند. 
معاون استاندار خوزستان یادآور شد: سازمان هلال احمر بسته های غذایی 72 ساعته را بین سیل زدگان توزیع می کند اما مردم نیز می توانند کمک های خود را از طریق حساب ها و مراکز هلال احمر به دست سیل زدگان برسانند. 
هشدار آماده باش سیل از سوم فروردین در همه رودخانه های خوزستان اعلام شد و استاندار خوزستان نیز از 11 فروردین در استان حالت فوق العاده اعلام کرده است؛ دستور فوری تخلیه همه روستاها و مناطق شهری واقع در خطر سیلاب و حاشیه رودخانه کرخه در محدوده شهرستان دشت آزادگان صادر شده است. 
سامانه بارشی مدیترانه ای از اواخر روز جمعه 16 فروردین 1398 مناطق شمالی و شرقی استان را تحت تاثیر قرار می دهد.

*ایرنا

  تعداد بازديدها: 344
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=82975
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.