تاريخ انتشار: 01 دي 1398 ساعت 23:04:55
تاسیس مدرسه با ملک بنیاد جانبازان و مردمی زباله گرد و کولبر

گفتم: آقاجون پس از هیجان سازی های ناپسند اهل دنیای غیر اخلاقی سیاست پیرامون کودک بی پناه زباله گرد حالا حول موضوع جدید و جذاب کودک کوله بر متمرکز و در دروغی دیگر همه با هم ناله می کنند.
گفت: عمر کوتاه داستان سوزناک کودکان زباله گرد مانتد گور خوابی ، اعتیاد فراگیر زنان و ....‌ خاتمه یافت و اهل بازار مکاره سیاست به تراژدی غمبار کودکان کولبر دست یافتند ، تا چند روزی با نقاب انسان دوستی علیه دیگران اهانت و جریان خود را مجموعه فریادگر مظلوم غیر مسئول نمایش دهند ، فرصتی است تا بیش از پیش به انتخابات آتی بیاندیشند.
گفتم: خسروی پدر دو کولبر جان‌باخته می گوید: با سخت‌تر شدن شرایط معیشت فرهاد و آزاد دو پسرش کولبری را برای ادامه زندگی انتخاب و اینگونه  در ارتفاعات مرزی مریوان در برف و کولاک گرفتار و جانشان را برای به دست‌آوردن نان از طریق کولبری از دست دادند.
گفت: تلاش برای فرار از چنبره دیو فقر و گرسنگی خانواده مهمترین دلیل ورود کودکان به چرخه مشاغلی چون زباله گردی و کولبری است ، کودکانی که براساس نص اصول متعدد قانون اساسی باید توسط حکومت تامین و در حال تحصیل رایگان باشند ، اما بدلیل شرایط نامناسب اقتصاد ملی و بمنظور کسب لقمه نانی برای خانواده باید در سطل زباله و کولاک کوهستان تقلا کنند.
گفتم: خدا را شکر که سطوح مختلف مقامات عزیزمان سال هاست برای شفاف سازی ثروت و درآمدشان لحظه شماری می کنند و از هم سبقت می گیرند.
گفت: ایکاش می توانستند در برابر افکار عمومی با اعلام دارایی های خود که گواه پاک دستی است به چند سوال ساده پاسخ دهند.
گفتم: چه سوالاتی می تواند مهمتر از اجرای قانون از کجا آورده ای باشد؟
گفت: وقتی هر روز شاهد درز اطلاعات مربوط به مفاسد چند هزار میلیارد تومانی هستیم که همواره یک پا در منابع عمومی دارند یعنی باید مقامات و مسئولینی هم پشت کار کارسازی در مراکز حکومتی بوده باشند که دیده نمی شوند.
* وقتی با شوق تمام سطوح مختلف مقامات برای نشستن پشت کیبورد رایانه و وارد کردن اطلاعات مالی به اصطلاح شخصی لحظه شماری می کنند باید درک کنیم که قرار نیست و نمی تواند از این کور سوی آتش ، آبی برای ملت زباله گرد و کولبر گرم شود.

گفتم: مقامات به چه سوالاتی باید با اتکا بر راستی آزمایی مراکز غیر نظام پاسخگو باشند؟
گفت: اولا وقتی این همه مانع تراشی در برابر اجرای استاندارهای جهانی و موفق مبارزه با پولشویی را شاهدیم باور به کارکرد سرچ کیبوردهای از کجا آورده ای شاید چیزی جز خوش خیالی محض نباشد ،  ثانیا سوالات مانند کشف فهرست دارائی و اموال مقامات از هزار توی پیچیده و غیر قابل دسترس برخوردار نیستند بلکه به سهولت قابل دسترس و حتی برای مراکز مردمی قابل راستی آزمایی خواهند بود.
گفتم: مقامات مندرج در اصل ۱۴۲ قانون اساسی و قانون از کجا آورده ای باید چه اطلاعاتی را به افکار عمومی ارائه کنند تا قابل راستی آزمایی باشند؟
گفت: مقامات مذکور در اصل ۱۴۲ قانون اساسی و قانون از کجا آورده ای باید مشخص کنند.
* محل تحصیل ابتدایی تا آخر متوسطه فرزندان و نوادگان
* محل و موقعیت خدمت نظام وظیفه فرزندان و نوادگان
* سال ، رتبه و محل تحصیل دانشگاهی و حوزوی فرزندان و نوادگان
* شغل فرزندان و نوادگان با ذکر محل اخذ سرمایه آغاز بکار
* سال ازدواج فرزندان و سال و محل اشتغال دامادها و عروس ها
* محل زندگی فرزندان و نوادگان
* محل و هزینه زندگی طی سال های گذشته
* آخرین باری که خودرو شخصی سوار و پول بنزین را پرداخت کردند
 *روند طی مراحل تحصیلات دانشگاهی و حوزوی توام با مسئولیت
* مشاغل اقوام نسبی قبل و بعد از قرابت فامیلی

گفتم: سوالاتی از این دست نمی تواند مشخص کننده میزان اموال و دارائی های واقعی مقامات و حقله های مرتبط خانواده و اطرافیان باشد.
گفت: همه می دانند راستی آزمایی بدون اجرای استانداردهای بین المللی مبارزه با پولشویی غیر ممکن است ، اما فلان مقام عالی باید توضیح دهد با درآمد شخصی ماهیانه مثلا ۱۲ میلیون تومان چگونه به پایه پولی امروز پنج یا هفت فرزند را در مدارس غیر انتفاعی با شهریه مثلا ۳۰ میلیون تومانی جهت تحصیل ثبت نام کرده است.
گفتم: با فرض پاسخگویی به چنین سوالات قابل راستی آزمایی چه باری از دوش کودکان زباله گرد و کولبر برداشته خواهد شد؟
گفت: آقاجون تجربه به ما می گوید که امید به تغییر شرایط اجتماعی و اقتصادی از مجرای تصمیمات متکی بر مدیران دنیا طلب بیشتر به شوخی یی  شباهت دارد ، باید باور کنیم تا امثال حداد عادل بدلیل نا مناسب دیدن مدارس کشور جرات داشته و می توانند از بنیاد جانبازان ملک گرفته تا برای فریدالدین عزیزشان در ولنجک و فرشته مدرسه تاسیس کنند امید به خاتمه روزهای سیاه زباله گردی و کولبری مردم خیالی بیش نیست.

  تعداد بازديدها: 639
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=84911
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.