تاريخ انتشار: 14 دي 1398 ساعت 19:27:11
كَأَنَّهُمْ بُنْيَانٌ مَرْصُوصٌ

گزافه نیست اگر شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس را آغاز فصل جدید تاریخ منطقه بدانیم.
*پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران دشمنان شرق و عرب در باوری مشترک باهدف مهار ایران صدام حسین را برای تهاجم و اشغال ایران ترغیب و به شدت مورد حمایت قرار می دهند.
*جنگ تحمیلی پس از ۸ خاتمه یافت صدام برای فرار از پاسخگویی به شکست مذکور و با کسب مجوز از حامیات دیروز در حماقتی دیگر کویت را بعنوان پاداش انتخاب و مورد اشغال قرار داد.
*ائتلاف غرب به رهبری آمریکا پس از گزیدگی یازده سپتامبر توسط گروههای تکفیری خودساخته با هدف رفع معضل طالبان و القاعده در افغانستان و صدام در عراق به سرکوب و اشغال دو کشور اقدام کرد.
*آمریکا از ۲۰۰۳ در تمام خطوط مرزی خود را در همسایگی ایران یافته و در برآوردی اشتباه خود را در موقعیت مسلط بر ایران می دانست که باید به مهار و کنترل کامل ایران منجر گردد.
*جمهوری اسلامی ایران در فهمی متفاوت از این تاریخ آمریکا را در دسترس و قابل تهاجم یافته و پیام آسیب پذیری نیروها ، پایگاهها و ادوات نطامی و اقتصادی این کشور را یادآور شد.
*پس از سقوط صدام و پیدایش تزلزل حاکم نظامی آمریکا در بغداد و انتصاب هماهنگ کننده سیاسی به جای حاکم غیر نظامی زمینه افزایش تنش داخلی و رشد نارضایتی نیروهای عراقی افزایش که با انتخاب نیروهای متمایل به ایران بعنوان اولین رییس جنهور و نخست وزیر معادله حضور در عراق به نعادله غیر قابل مدیریت برای آمریکا تبدیل شد.
*گسترش حضور فرهنگی ایران در عراق در ۲۰۱۳ با ورود داعش فضای جدیدی را تجربه و همکاری و حمایت نظامی ایران از عراق به فصل جدیدی از روابط منجر شد فصل جدیدی که با ورود مرجعیت دینی به صحنه ، شکل گیری حشدالشعبی و پیروزی بر داعش به نقطه غیرقابل بازگشت تعبیر گردید.
*پس از اعلام خاتمه داعش توسط شهید حاج قاسم سلیمانی آمریکا تلاش بسیاری برای کسب موقعیت قابل دفاع و سازماندهی جریانات سیاسی علیه ایران انجام داد که ایجاد انحراف در اعتراضات اخیر علیه وضعیت اقتصادی به سمت ایران که با تخریب سردرب کنسولگری کشورمان منجر گردید.
*حمله کور پهپادهای آمریکایی به یکی از مقرهای حشدالشعبی و متعاقبا تجمع و حمله و اشغال سفارت آمریکا توسط مردم عراق پایانی بود بر خط کاری تخریبی آمریکا علیه حضور موثر ایران که با تصمیم احمقانه رییس جمهور آمریکا مبنی بر ترور سردار قاسمی و سردار المهندس به فصل جدیدی از رویارویی وارد شد.
*اینکه جمهوری اسلامی ایران بنابر ضرورت دفاع از عزت مردم ایران و متکی بر خواست تمام ملت قطعا در شرایط مقتضی سیلی به آمریکا خواهد زد که برقش چشم سایر بدخواهان را کور کند بعنوان حق ابتدایی کشورمان در جای خود محفوظ و اقدامی ارزشمند خواهد بود.
*پس از سالها تلاش دشمنان برای تخریب روابط دو کشور و ملت ایران و عراق اما امروز پیکر مطهر دو سردار شهید که به درستی قهرمان مبارزه با داعش و آزادسازی عراق خوانده می شوند دوشادوش و پیچیده در پرچم دو کشور ایران و عراق بر دستان مردم عراق و در مراسمی بسیار با شکوه بدرقه شدند.
*امروز پیکر دو سردار قهرمان ایران و عراق که به دست یک دشمن و در اقدامی ناجوانمردانه به شهادت رسیدند خط بطلانی است بر جدایی دو ملت که از این پس و بیش از پیش به بخش بسیار مهمی از خط مقاومت شناخته خواهند شد.
*اما ما نیز باید بدانیم هر اقدامی در تقابل با منش و مشی داخلی و بین المللی دو سردار قهرمان خواسته یا ناخواسته چیزی جز همراهی با دشمن نخواهد بود باید ایمان داشت که تا پیروزی چند گام بیش نمانده که فرمود إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُمْ بُنْيَانٌ مَرْصُوصٌ

  تعداد بازديدها: 663
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=85065
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.