تاريخ انتشار: 15 دي 1398 ساعت 21:37:58
وحوشی که در تاریخ به کشور ما حمله کردند، رفته‌اند و ما هنوز ایستاده‌ایم

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به رئیس‌جمهور آمریکا یادآوری کرد که در طول تاریخ «وحوشی» که برای نابودی ایران تلاش کردند، از میان رفته‌اند و این ایران است که همچنان «سرافراز» ایستاده است.

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در واکنش به توییت تهدیدآمیز و خلاف عرف «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، یادآوری کرد که کسانی که در طول تاریخ به دنبال نابودی ایران بوده‌اند، اکنون نابود شده‌اند، اما ایران «سرافراز ایستاده» است.

وی در توییتر نوشت:

یک یادآوری به کسانی که توهم آن را دارند که می‌توانند جنایات جنگی داعش را تقلید کرده و میراث فرهنگی ما را هدف قرار دهند: در طول هزاران سال تاریخ، وحوشی آمده‌اند، شهرهای ما را تخریب کرده‌اند، بناهای یادبود ما را ویران کرده‌اند و کتابخانه‌های ما را در آتش سوزانده‌اند.

آن‌ها الان کجا هستند؟

ما هنوز اینجاییم و سرافراز ایستاده‌ایم.

اشاره ظریف به توییت‌هایی است که ترامپ بامداد امروز منتشر کرد و در آن به تهدید ایران پرداخت. وی در بخشی از این توییت‌ها، نوشته است: «در صورتی که ایران به هر آمریکایی یا منافع آمریکا حمله کند، آمریکا ۵۲ هدف در داخل ایران (به نمایندگی از ۵۲ آمریکایی که ایران سال‌ها پیش به گروگان گرفته بود) حمله خواهد کرد که برخی از آنها بسیار سطح عالی و مهم برای ایران و فرهنگ ایران  است و این اهداف و خود ایران بسیار سریع و خیلی سخت مورد هدف قرار خواهند گرفت. آمریکا تهدید بیشتری نمی‌خواهد.»

*فارس

  تعداد بازديدها: 326
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=85087
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.