تاريخ انتشار: 08 بهمن 1398 ساعت 00:00:47
سقوط «E-11» بزرگترین خسارت سال‌های اخیر آمریکا در افغانستان بود

یک تحلیلگر امور نظامی مستقر در لندن سقوط هواپیمای ارتش آمریکا در افغانستان را بزرگترین خسارت نیروهای این کشور در پنج سال گذشته در افغانستان خطاب کرد.

به دنبال سقوط یک هواپیمای نظامی آمریکا در افغانستان، یک تحلیلگر انگلیسی آن را بزرگترین خسارت نظامی ایالات متحده در افغانستان در سال‌های اخیر برشمرد.

به نوشته وبگاه «دیفنس وان»، «جوزف دمپسی» تحلیلگر امور نظامی در اندیشکده «مطالعات راهبردی» مستقر در لندن در خصوص این حادثه نوشت، با اینکه نمی‌توان آمار تلفات این هواپیما را تأیید کرد، اما از دست دادن هواپیمای «E11-A» ارتش آمریکا بزرگترین تلفات نیروهای این کشور در افغانستان در دستکم پنج سال گذشته است.

وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد در حال تحقیق در مورد سقوط یک هواپیما در یکی از مناطق تحت کنترل طالبان در افغانستان است.
«بت ریوردان» سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه غرب آسیا (سنتکام) نیز با اعلام آغاز تحقیقات در مورد این حادثه، گفت هنوز هویت هواپیمای حادثه‌دیده در منطقه «غزنی» واقع در مرکز افغانستان، مشخص نیست.

صبح امروز گزارش شد که یک فروند هواپیما در منطقه «غزنی» افغانستان سقوط کرده است. در حالی که ابتدا شایعه شده بود این هواپیما مسافربری بوده ، اما تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد نشان می‌دهد این هواپیما احتمالا از نوع «بمباردیر E11» نیروی هوایی آمریکاست. این هواپیمای ارتباطی به عنوان نقطه تماس در میدان نبرد به کار گرفته می‌شود.

*فارس

  تعداد بازديدها: 109
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=85325
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.