تاريخ انتشار: 27 آذر 1400 ساعت 11:45:07
احساس رئیسی

✍️اینکه وزیر صمت در اظهارات دیروز مدعی شد خودرو سازان بیش از ۱۱۵ - ۸۵ هزار میلیارد تومان زیان انباشت شده دارند فارغ از صحت و سُقم ادعای وزیر مطلب جدید و مهمی نیست اما شاید سوال درست این است که مجموعه اقتصادی با  زیان انباشتی بالغ بر ۱۱۵ - ۸۵ هزار میلیارد تومان چرا توسط مقامات ذیربط و براساس قانون تجارت کشور اعلام ورشکستگی نکرده و نمی کنند؟ چرا دولت با نابودی منابع ملی و تحمیل بی کیفیت ترین محصولات به بالاترین قیمت ممکن در حق مردم اجحاف می کند؟
✍️احتمال استیضاح و برکناری زود هنگام وزیر صمت توسط مجلس بالا است اما سوال درست این است که بیش از ۲۰۶ نماینده مجلس چهار ماه پیش با استناد به کدام موارد فاطمی را راهی وزارتخانه کردند؟ نمایندگان چهار ماه پیش کدام بخش از برنامه فاطمی را مناسب رفع صدها مشکل صنعتی ، تولیدی و تجارت کشور دیدند؟ چرا برنامه های مذکور که باید مبنای رای اعتماد باشد در رفع مشکلات ابتدایی مستاصل هستند؟ آیا نگاه امروز نمایندگان مبنای کارشناسی مبتنی بر شناخت مسائل بسیار پیچیده ، عدیده و درهم تنیده صنعت و تجارت کشور را دارد؟ آیا مجلس طی ۴۲سال گذشته و نزدیک به هجده ماه این مجلس یک قانون مصوب قابل اشاره که به اقتصادی سازی تولید خودرو داخلی بیانجامد داشته است؟ چرا نتیجه تمام قانونگذاری ۴۲ساله مجالس ایران چیزی جز فاجعه اقتصادی ، صنعتی و تولیدی نیست؟
✍️اینکه مولوی گرگیج امام جمعه اهل سنت آزاد شهر در خطبه نماز جمعه به موضوعی اشاره کرد که با اعتراضاتی همراه شد قطعاً قابل بررسی است اما برکناری حاکمیتی گرگیج و انتخاب مولوی نعمت‎الله مشعوف به امامت جنعه آزاد شهر توسط نماینده ولی فقیه و امام جمعه گرگان می تواند به تندی شرایط اجتماعی - مذهبی منجر و زمینه شکل گیری نماز جمعه به امامت گرگیج با موازات نماز جمعه رسمی به امامت نعمت الله بعنوان نمادی از تفرقه عمومی شکل گیرد بهرحال امام نماینده ولی فقیه در استان می توانست از انتخاب های بسیار معقول و کم هزینه برای مدیریت شرایط مذکور بهره گیری نماید.
✍️اینکه رئیسی در سخنرانی سفر یزد تاکید کرد هر کجا مردم حضور  یافتند موفقیت های زیادی به دست آمد حتما مشروط به شرایط عدیده لازم و کافی درست و قابل دفاع است اما رئیسی هم باید باور کند که اکثریت مردم ایران مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری منجر به انتخاب رئیسیِ بدون رقابت را نپذیرفتند. پیام اکثریت غایب در انتخابات روشن و رسا بود که رئیسی فاقد باور و رضایت اکثریت مردم ایران است. بنابراین انتظار جریان حامی رئیسی یا رئیسی برای کسب موفقیت و حتی ارائه خدمت صادقانه و عاقلانه به کشور علی الخصوص با توجه به نظر رئیسی در مورد رابطه موفقیت و میزان حضور مردم علی الظاهر پیشاپیش محکوم به شکست خواهد بود.
✍️حجت الاسلام رئیسی در نشست مدیران استان یزد اظهار کرد احساس من این است که مشکل کم آبی استان با اجرای دو گروه برنامه های کوتاه و بلند مدت قابل حل است. اینکه احساس رئیسی چیست و چگونه شکل می گیرد نمی دانم اما به فرمایش مقام معظم رهبری در دیدار با هیات دولت روحانی را شاید بتوان برای رئیسی هم تکرار کرد که شما الان رئیس دولت هستید نباید از احساس و آرزو بگویید باید ضمن توصیح واضح اقدامات قابل راستی آزمایی توضیح دهید چگونه و کی احساس مذکور در مورد مشکل کم آبی یزد جنبه عینی خواهد گرفت.
✍️پس از چهار سال قطع روابط اقتصادی فلسطین و آمریکا که در دوران ترامپ انجام شد هیات های بلند پایه فلسطینی و آمریکایی طی چند روز گذشته ملاقات و با بازگشایی مجدد کنسولگری آمریکا در بیت المقدس روابط اقتصادی در حال بازگشت به رویه قبل از ترامپ می باشد. سلامه مشاور عالی اقتصادی نخست وزیر فلسطین هم اعلام کرد آمریکا پذیرفت ضمن افزایش کمک مستمر مالی به دولت فلسطین اعمال فشار علیه اسرائیل را تا استقرار دو دولت مستقل در سرزمین فلسطین ادامه دهد.

  تعداد بازديدها: 1324
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=91680
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.