تاريخ انتشار: 30 دي 1400 ساعت 22:36:57
توهم اهمیت

✍️اینکه استقبال از رئیسی و هیات همراه در مسکو و کرملین چگونه بود و چرا نحوه نشستن پوتین - رئیسی به شکلی غیر متعارف و شاید توهین آمیز چیده شد . پس از برخوردهای تحقیر آمیز با سفر سردار قالیباف به مسکو قابل پیش بینی بوده حتی توسط کارشناسان گوشزد شده بود اما نباید از حذف پرچم دو کشور در تصاویر دیدار پوتین - رئیسی که توهین به یک ملت تلقی می شود به سادگی عبور کرد چنانکه عدم انتشار تصویر بدرقه رئیس جمهور در انجام سفر خارجی توسط گلپایگانی یا ولایتی به نمایندگی از مقام معظم رهبری که بر خلاف عرف ۴۲ سال گذشته بود می تواند بسیار حائز اهمیت باشد ، سفر خارجی رئیس جمهور که در هر دو سر شاید با نوعی بی توجهی و تحقیر همراه شد.
✍️اینکه جماعت همیشه در صحنه تفسیر هر حرکت و کلمه رهبری را علیه دیگران مصادره به مطلوب می کنند تا همه را تکفیر کنند اینک صُم و بُکم ساکت و خاموشند مهم نیست اما دفتر رهبری می تواند با روشنگری در مورد منع رسمی یا ناخواسته انتشار تصاویری مبنی بر بدرقه رسمی گلپایگانی یا ولایتی به عنوان نماینده رسمی رهبری مانع از اثرگذاری روایت منابع بیرونی مبنی بر مخالفت معظم له نسبت به بزرگنمایی و تعابیر غیر متعارف از سفر معمول رئیس جمهور به مسکو باشد.
✍️اینکه حجت الاسلام رئیسی اظهار کرد در سفر به مسکو برای ارتقاء دیپلماسی همسایگی و منطقه ای تلاش می کند یا این سفر می تواند نقطه عطفی بین مناسبات سیاسی، اقتصادی و تجاری دو کشور باشد و ... مهم نیست اما تا این لحظه رئیسی یا وزرای همراهش حتی به اندازه یک جمله به منافع و اهداف مشترک مورد تایید دو کشور اشاره نکردند ، شاید همانطور که خاندوزی وزیر اقتصاد تاکید کرد تنها دستاورد سفر آیت الله رئیسی به مسکو کسب موافقت اولیه پوتین با احیای خط اعتباری پنج میلیارد دلاری برای تامین ارز مورد نیاز بخشی از خرید های ایران مانند لوکوموتیو ، آغاز کار با چند سال تاخیر فاز دوم نیروگاه بوشهر از روسیه باشد.
✍️شاید یکی از نقاط مبهم سفر  رئیسی به مسکو غیبت وزیر دفاع ایران است. پس از سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران به مسکو که متاسفانه ملاقاتی جز با وزیر دفاع روسیه که مقامی پایین تر محسوب می شود ملاقاتی نداشت ، باید شاهد حضور وزیر دفاع ایران در سفر رئیس جمهور بودیم تا طی دیدار با وزیر و مقامات عالی نظامی روسیه مراحل خرید و تحویل تجهیزات نظامی مانند حدود ۲۰ جنگنده سوخو۳۵ عودتی مصر یا درخواست تجهیزات تکمیلی پدافند موشکی اس۳۰۰ و شاید اس۴۰۰ را عملیاتی کند که علی الظاهر باید مورد مخالفت پوتین قرار گرفته باشد.
✍️بنابر ادعای سایت اطلاع رسانی رئیسی طرفین مذاکره کرملین یعنی رئیسی و پوتین مشکل اصلی جهان را دوری از معنویت اعلام کردند اینکه معنویت از منظر علما ، عرفا تا فلاسفه و حکما چیست خیلی مهم نیست اما اینکه رئیسی در کسوت روحانی شیعه مذهب و پوتین رئیس سابق سازمان امنیت شوروی با یک عمر دفاع از تفکر کمونیستی و بی خدایی بر فهم مشترک از معنویت تاکید کردند ، حتماً برای امثال فقهای متخصص اعتقاد سنجی شورای نگهبان برای تایید مجددا مبانی اعتقادیحجت الاسلام رئیسی حائز اهمیت خواهد بود علی الخصوص که رئیسی با استفاده از ترکیب شال سبز و سیاه جامه علی الظاهر هنوز بر کارکرد عنوان سید خراسانی اصرار دارد.
✍️آتش نشانان همزمان با سالروز کشتگان حادثه تلخ ساختمان پلاسکو با تجمع در برابر شهرداری تهران نسبت به وضعیت معیشتی آتش نشانان اعتراض کردند ، تجمعی ابتدایی که پس از چند ساعت و با اعلام وعده هایی از سوی مقامات شهرداری تهران خاتمه یافت . اینکه چرا در آستانه برگزاری تجمع اعتراضی و با پنج سال تاخیر نسبت به موافقت با اعلام شهادت خدمت آتش نشانان پلاسکو اقدام شد نمی دانم اما می توان اذعان کرد اگر اعلام با تاخیر پنج ساله موافقت با شهادت خدمت آتش نشانان حادثه پلاسکو  با قصد فریب افکار عمومی و ایجاد فشار احساسات بر تصمیم به تجمع اعتراصی آتش نشانان نبود حتماً چیزی جز یک بد سلیقگی مطلق نبوده است. ۳۰دی۰۰

  تعداد بازديدها: 686
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=92035
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.