تاريخ انتشار: 30 دي 1400 ساعت 23:22:53
جنگنده‌های اماراتی در 15 نوبت صنعا را بمباران کردند

منابع رسانه‌ای یمن اعلام کردند که جنگنده‌های اماراتی طی بامداد و صبح دیروز، در 15 نوبت مناطق مختلف صنعاء را بمباران کردند.
شبکه تلویزیونی «المسیره» یمن اعلام کرد که جنگنده‌های اماراتی وابسته به ائتلاف سعودی-آمریکایی، دیروز در 15 نوبت، صنعاء، پایتخت یمن را بمباران کرده‌‌اند. عصر دیروزلحظاتی پس از انتشار این خبر، پایگاه خبری «انصارالله» یمن اعلام کرد هنوز آسمان صنعاء شاهد پرواز پرشمار جنگنده‌های ائتلاف سعودی-اماراتی است.
بنا بر این گزارش، جنگنده‌های اماراتی ائتلاف سعودی، بامداد دیروز، فرودگاه بین‌المللی و اطراف آن را طی پنج نوبت، منطقه «عطان» را طی چهار نوبت هدف قرار دادند و علاوه بر آن، منطقه «جربان» واقع در شهرستان «سنحان» در جنوب صنعاء را نیز هدف قرار دادند. منطقه «الخربه» در «سعوان» واقع در شهرستان «بنی حشیش» در شرق صنعاء و خیابان دانشکده نظامی در محله «الروضه» در شهرستان «بنی حارث» واقع در شمال صنعاء از دیگر اهداف بمباران‌های بامداد جنگنده‌های اماراتی بود.
پایگاه خبری انصارالله نیز نوشت که جنگنده‌های اماراتی، صبح دیروز یک بار دیگر صنعاء و یک دانشکده در خیابان المطار واقع در شهرستان الثوره را هدف قرار داده‌اند و در مجموع از بامداد دیروز طی 15 نوبت مناطق مختلف استان صنعاء را بمباران کرده‌اند.
تنها چند ساعت پس از عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در دروزوشنبه علیه ابوظبی به دلیل بی‌توجهی آن به هشدارهای صنعاء در خصوص تداوم اقدامات متجاوزانه‌اش در یمن، ائتلاف سعودی، بمباران مناطق مسکونی و هدف قرار دادن غیرنظامیان در صنعاء را تشدید کرد و مدعی شد که حملاتی هوایی علیه پایگاه‌ها و اردوگاه‌های انصارالله در صنعاء انجام داده و طی آن مخازن ذخایر تسلیحاتی و سیستم ارتباطی پهپادی یمن در جبل النبی شعیب را منهدم کرده است.
طی حملات دوشنبه شب جنگنده‌های ائتلاف سعودی علیه پایتخت یمن، دست‌کم 12 غیر نظامی شهید و 11 تن مجروح شدند که برخی از آن‌ها زن و کودک بودند.هنوز شمار قربانیان حملات جنگنده‌های اماراتی، مشخص نیست.

*جمهوری اسلامی

  تعداد بازديدها: 351
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=92043
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.