تاريخ انتشار: 20 ارديبهشت 1401 ساعت 00:28:15
دستور آماده باش سید حسن نصرالله به گروه‌های مقاومت

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم انتخاباتی این جنبش گفت:: امروز حرف‌های خود که در روز جهانی قدس گفتم را تکرار می‌کنم. همین الان که با شما صحبت می‌کنم در هماهنگی با گروه‌های مقاومت از آنها درخواست کردیم تا بعد از ساعت هفت به حالت آماده باش در بیایند.

به گزارش ایرنا، سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان گفت که نظرسنجی های مراکز مطالعاتی نشان می دهد که دغدغه اکثریت مردم لبنان وضعیت معیشتی و نه سلاح مقاومت است.

سیدحسن نصرالله روز دوشنبه در یک تجمع انتخاباتی تاکید کرد کسانی که امروز خواهان خلع سلاح مقاومت و خلاص شدن از حزب الله و همپیمانانش هستند در خصوص آنچه بر جنوب لبنان و رنج های مردم آن از رژیم صهیونیستی گذشت خود را به فراموشی زده اند.

وی گفت برخی از گروههای سیاسی از سلاح مقاومت در نبردهای انتخاباتی استفاده ابزاری می کنند. آنها واقف نیستند به اینکه دغدغه مردم موضوع پول هایی است که در بانک ها سپرده گذاری شده است .

سید نصرالله با بیان اینکه مقاومت اسرا را آزاد کرد و با سربلندی به لبنان بازگرداند، گفت: مقاومت آخرین زنگ را در جسد رژیم اسرائیل به صدا درآورد و آخرین میخ را بر تابوت پروژه اسرائیل زده است. 

وی مختل کردن مین های فرقه ای را از جمله دستاوردهای مقاومت دانست و افزود: مقاومت اعتماد به نفس مردم عرب و توانایی پیروز شدن را به آنها بازگرداند.

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: صادقانه بگویم، این مقاومت است که از روستاهای جنوب محافظت می کند و از ۱۶ آگوست ۲۰۰۶ همه روستاهای جنوب به برکت مقاومت از امنیت، سربلندی، حاکمیت و نشاط برخوردارند.

سید حسن نصرالله اضافه کرد: وقتی از افرادی که خواستار خلع سلاح مقاومت هستند راه جایگزین درخواست می کنیم هیچ جایگزینی ارائه نمی دهند.

وی افزود: در سال ۲۰۰۶ در میز گفت و گو راهبرد دفاعی  لبنان را ارائه دادیم اما از طرف مقابل پاسخی دریافت نکردیم و تا آخرین نفس آماده بررسی برنامه راهبردی دفاعی لبنان هستیم.

دبیر کل حزب الله لبنان با طرح این سوال که آیا اکنون ارتش لبنان با امکانات اندک خود توانایی حمایت از لبنان را دارد؟، گفت: افرادی که خواستار خلع سلاح مقاومت هستند دانسته یا ندانسته می خواهند لبنان را در برابر دشمن صهیونیستی بی دفاع کنند، آنان می خواهند که لبنان آخرین ورق برنده اش در زمینه استخراج نفت و گاز در آبهایی سرزمینی اش را از دست بدهد.

وی با بیان اینکه لبنان دارای میلیاردها دلار ثروت نفتی و گازی در آبهای سرزمینی خود است که به ما امکان می دهد تا بدهی هایمان را پرداخت کنیم و کشور آسیب دیده، گرسنه ، غارت شده و فقیر ما نیازمند صدها میلیارد دلاری است که در آبهای سرزمینی مان موجود است، افزود: به حکومت و مردم لبنان می گویم دارای مقاومتی شجاع و قدرتمند هستید که می توانید به دشمن بگویید درصورتیکه بخواهد مانع لبنان شود با مانعی به نام مقاومت روبرو خواهد شد.

وی تاکید کرد: کسی تردید ندارد که مقاومت قادر به انجام این کار است و رژیم صهیونیستی عقب نشینی خواهد کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد که آمریکایی‌ها می دانند در صورتیکه بخواهند مانع لبنان شوند این کشور دارای مقاومتی است که پاسخ خواهد داد.

وی خطاب به مردم لبنان گفت: اگر وحدت و همبستگی داشته باشیم می توانیم اراده مان را در سطح بین المللی تحمیل کنیم و در صورتی که مقاومت خلع سلاح شود آمریکا درخواست‌هایی از جمله  به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی و اسکان فلسطینی ها در لبنان را مطرح خواهد کرد.

سید حسن نصرالله برخی حملات انتخاباتی هفته های گذشته علیه حزب الله و مقاومت را با جنگ  ژوئیه مقایسه کرد و افزود: هدف از جنگ ژوئیه خلع سلاح مقاومت بود و این حملات انتخاباتی هم هدفش خلع سلاح مقاومت است.

وی خطاب به این افراد گفت: باید با اراده، توان و صداقتتان در جنگ سیاسی ژوئیه پیروز شوید. 

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه با بیان اینکه چنانکه در جنگ ۳۳ روزه پیروز شدیم در روز ۱۵ مه (روز برگزاری انتخابات ) هم سربلند بیرون خواهیم آمد، گفت: مقاومت سیاسی خواهیم نمود تا مقاومت نظامی ما باقی بماند.

وی با اشاره به اینکه مقاومت، استخراج نفت و گاز از آبهای سرزمینی را برای لبنان تضمین خواهد کرد، گفت: مقاومت، پدیده گذرا نیست بلکه میراث انسانی، تمدنی، معنوی و روحی مردم و مناطق ما به ویژه اهالی جنوب لبنان است.

سید حسن نصرالله، مقاومت را نتیجه فداکاری رهبران بزرگی همچون امام موسی صدر و نتیجه فداکاری هزاران مرد و زن بازداشت شده توسط دشمنان و هزاران نفر که به خاطر آن مجروح شدند دانست و افزود: مقاومت، مقاومت مردم لبنان و اهالی جنوب است، پس باید در کنار آن و همپیمانانش ایستاد و نمی توان از آن کوتاهی کرد.

وی خطاب به رای دهندگان لبنانی گفت: کسی که می خواهد از لبنان و آبهای آن دفاع کند به مقاومت و همپیمانانش رای دهد.

  تعداد بازديدها: 315
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=93031
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.