تاريخ انتشار: 22 تير 1402 ساعت 01:30:16
هیچ انگاری ایرانیان

✍️اینکه دو خبر تاسف برانگیز سهم ۲ درصدی ورودی اقشار کم درآمد یا دهک‌های ۳-۱ که در برابر ورودی بالغ بر ۸۵ درصدی اقشار ثروتمند یا دهک‌های ۱۰-۹ به دانشگاه‌های دولتی شاید اعلام دیر هنگام ساختاری سازی قطعی یکی از وقایع غیرقابل تصور علیه جوانان ایران باشد، جوانانی که طی تمام سالهای گذشته به دلائل اتخاذ تصمیمات تبعیض آمیز مانند سبک کنکور ورودی، مدارس ثروت اندوزی به اصطلاح غیرانتفاعی از امکان تحصیل در دانشگاههای دولتی کشورشان محروم بودند
✍️اینکه اعلام فرمودند حالا بیش از ۸،۰۰۰،۰۰۰ افغانی ساکن ایران هستند و روزانه بیش از ۱۰،۰۰۰ مهاجر غیرقانونی جدید ورودی به جمعیت مذکور اضافه می شود چیزی شبیه ایجاد شرایط بسیار دشوار فزاینده زندگی معمول در کشورمان است که به عدد اتفاقی مهاجرت حدود ۸،۰۰۰،۰۰۰ ایرانی از ایران رسانده است. شاید مراکز تصمیم گیر در صدد جایگزین سازی ورودی افغانی معادل عدد مهاجر سازی جوانان ایران از کشورشان باشد جمعیت معادل ورودی به ایران که حالا با واگذاری ظرفیت تحصیلات عالی دانشگاههای دولتی مانند دانشگاه تهران و شاید فرصتهای شغلی طلایی ابر موسسات خصولتی یا ایجاد سرمایه گذاری مانند سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری افغانی در منطقه ویژه اقتصادی دریای خزر و ... باید منتظر وقایع بی سابقه در تاریخ کشورمان باشیم.
✍️اینکه زاکانی فرمانده سابق بسیج دانشجویی حالا با حفظ سمت شهردار تهران به سمت دستیار ویژه رئیسی منصوب می شود یا دکتر صادق زیبا کلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران به اتهام اظهار نظر که مخل امنیت روانی جامعه یعنی مخل امنیت روانی ما مردم ایران مجرم شناخته شده و به یک سال حبس محکوم است حتماً حکمی است در مورد افرادی که در تمام عمر به فکر یک ریال درآمد از اوقاف تا مصوبه مولد سازی یا همکاری با دهها هزار پروژه در اختیار ابر موسسات و بسیاری دیگر نبوده و ساده زیستی را در تدریس و تدریس به جوانان ایران می بینند.

✍️اینکه پس از بیانیه مشترک چین و شورای همکاری که در محکومیت ایران صادر شد حالا بیانیه پایانی نشست روسیه و کشورهای مذکور هم ایران را محکوم کرد قطعاً تاثیری در حماسه سازی رئیسی در سفر به اوگاندا، کنیا و زیمباوه نداشت .

✍️حتماً رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران هم در مواجه با عدم توجه به فرصت داده شده توسط مقامات عراقی راهی جز تکرار تهدید نظامی ندارئ، چرا عراق طی بیش از سه دهه بعد از جنگ و بعد از صدام حتی با هزینه ایران با لایروبی اروند رود موافقت نمی کند؟ چرا هیچ مقام ایرانی تمایل به سخن گفتن از دریافت غرامت جنگی ایران ندارد؟ ۲۱تیر

  تعداد بازديدها: 755
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=96673
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.